„Aktuální a veřejně diskutovaná situace našeho divadla může vést řadu obyvatel města k mylné domněnce, že se nachází ve velmi nestabilní a nejisté době. V tomto ohledu bychom rádi veškeré obavy rádi rozptýlili a uklidnili. Naše divadlo bude i nadále poskytovat kvalitní a hodnotnou produkci a jakékoliv personální změny nebudou mít na diváky žádný dopad,“ vzkazuje Opavanům pověřená ředitelka Slezského divadla Lucie Krásová.

Odvolaný ředitel Aleš Kománek.
Slezské divadlo jde do prázdnin bez ředitele, opavští radní ho odvolali

Ekonomické aspekty situace objasní finanční audit, který stále probíhá a jeho výstupy budou zřejmé do konce srpna. „Jeho výsledek by měl předcházet výběrovému řízení na nového ředitele tak, aby se uchazeči o tento post mohli seznámit s celkovou situací Slezského divadla. Mimo rámec zadaného auditu jsme požádali ekonomické poradce o ekonomickou prognózu stávající finanční situace divadla, podle níž není v dobrém stavu. Výběrové řízení na nového ředitele vypíše město zřejmě už v průběhu srpna tak, aby byl nový ředitel vybrán už v září a mohl se zapojit do nové divadelní sezony,“ konstatoval náměstek primátora Pavel Meletzký.

Zvenčí působí Slezské divadlo klidně, uvnitř bývají občas boje.
Slezské divadlo v Opavě nečeká klidný vstup do nové sezony

Situace kolem divadla je v Opavě stále živá. Ve čtvrtek 27. července bude v Kupe od 18 hodin náplní besedy Jiřího Siostrzonka s čerstvě odvolaným ředitelem Slezského divadla Alešem Kománkem. Podle předpokladu v ní nepůjde o idylické povídání. Jiří Siostrzonek bude u svého hosta hledat odpovědi na otázky typu: Co bylo důvodem jeho odvolání? Jaká je skutečná ekonomická situace Slezského divadla? Bude se v Opavě hrát připravovaná italská opera Dalinda? Dotazů, které se teď mezi lidmi probírají, však padne zaručeně daleko víc.

Ustavující zastupitelstvo v Opavě. Primátor Tomáš Navrátil obhájil funkci. 20. října 2022, Opava.
Opava má nové vedení, funkce rozděleny, chvílemi bylo na zastupitelstvu dusno

Radní města Opava odvolali Aleše Kománka ve čtvrtek 29. června. Současně pověřili vedením divadla Lucii Krásovou, která bude divadlo řídit do doby, než bude jmenovaný nový ředitel. Na adresu ředitele Kománka zaznívala ze strany města kritika ohledně financování projektů a komunikace.