Ve své poslední ostravské sezóně, kterou nyní připravuje, nastuduje hned na jejím začátku novou inscenaci Rusalky Antonína Dvořáka. V jeho funkci jej od sezóny 2020/2021 vystřídá Marek Šedivý (na snímku).

„V Ostravě se už představil úspěšným nastudováním opery Bouře Zdeňka Fibicha, jejíž záznam pořídil Český rozhlas. V příští sezóně připraví s orchestrem opery NDM ještě jako host Maškarní ples Giuseppa Verdiho a zároveň se už bude podílet na přípravě dalších operních sezón ostravské operní scény,“ potvrdila mluvčí divadla Šárka Swiderová.

„Velmi si vážím dosavadní úspěšné spolupráce s dirigentem Jakubem Kleckerem. Chápu a respektuji, že chce přijmout další výzvy, které se před ním otevírají. A věřím, že spolupráce s Markem Šedivým je zárukou dalšího kontinuálního růstu a rozvoje našeho ostravského operního souboru,“ řekl ředitel NDM Jiří Nekvasil.

Vizitka Dirigent Marek Šedivý (nar. 1987 v Praze) je od sezóny 2018/2019 hlavním hostujícím dirigentem Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Spolupracuje s dalšími špičkovými orchestry, například s Českou filharmonií nebo Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK.
V letech 2016 až 2018 byl šéfdirigentem Slezského divadla Opava, spolupracoval se Státní operou Praha a již také s Národním divadlem moravskoslezským.
V sezóně 2012/2013 byl na doporučení šéfdirigenta České filharmonie Jiřího Bělohlávka angažován jako asistent dirigenta v inscenaci Wagnerovy opery Tristan a Isolda v Canadian Opera Company Toronto. V lednu 2015 natočil pro firmu Sony dva klavírní koncerty (č. 1 a 4) Ludwiga van Beethovena s čínskou klavíristkou Fang Yuan a BBC Symphony Orchestra.
Marek Šedivý je absolventem Pražské konzervatoře a Hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze v oboru dirigování. Více na www.mareksedivy.cz.