Server Operaplus.cz jí přiznal nejlepší výkon mezi třemi pěvkyněmi uplynulého roku a za Helgu dostala v Cenách divadelní kritiky čtvrté místo jako herečka roku, což je pro operní pěvkyni výjimečné ocenění.

close Operní diva Vanda Šípová skvěle zpívá i hraje. info Zdroj: Partik Borecký zoom_in Postava Helgy totiž vyžaduje i náročný fyzický výkon – chvíli se smyslně plazí, pak se zase pohybuje trhanými a křečovitými pohyby, aby za chvíli ladně tančila na přesnou choreografii. K tomu je ve stoje smýkaná po podlaze na kožešině.

„Jízda na kožichu je na mé pěvecké roli paradoxně nejnáročnější. Kromě zpěvu musím držet balanc, vypadat u toho suverénně a mít určitý styl i lehkost – stejně, jako je tomu v celé mé kariéře," říká Vanda Šípová s nadsázkou.

Za účinkování v tomto titulu získali v tisku kromě obou protagonistů uznání též zpěváci a herci Sergej Kostov a Tereza Marečková. Provedení  Sternenhocha, ve kterém se mísí  perverze s masochismem, bylo Divadelními novinami vyhlášeno jako inscenace roku 2018.

Sugestivnost mu dodává i cirkusové líčení herců a výrazný světelný design včetně toho, že je inscenace zpívaná v esperantu. Výrazná hudba je živelnou kombinací minimalismu, lámaných beatů, industriálních prvků a klasického operního zpěvu. Autorem libreta a hudby je Ivan Acher, dirigentem Petr Kofroň a režisérem bývalý šéf činohry Národního divadla Michal Dočekal.

Taneční choreografie se ujala Lenka Vagnerová a autorem scény je Marek Cpin. Opera bude uvedena na zakončení festivalu Dream Factory Ostrava a poslední vstupenky jsou aktuálně v prodeji  na www.dfov.cz.

close Operní diva Vanda Šípová skvěle zpívá i hraje. info Zdroj: Partik Borecký zoom_in