Ve studiu v Divadle Antonína Dvořáka dnes vznikala pěvecká část nahrávky skladby Kaťuša, kterou Národní divadlo moravskoslezské ve svém pojetí tvoří jako pozdrav pro partnerské město Volgograd.

Natáčení speciálního streamu baletu NDM v rámci projektu Divadlo pod rouškou 9. dubna 2020 v Ostravě. Brittany Catalinas Haws (Angličanka) a Yago Catalinas Heredia (Španěl) – fragment z Labutího jezera.
Roztančená Ostrava. Členové baletu tančili v ulicích jako na divadelních prknech

„Letos se neuskuteční oslavy konce války tak, jak jsme zvyklí. Tedy město Ostrava chce alespoň pozdravit partnerské město Volgograd a náš muzikál to pojal jako příležitost k happeningu,“ prozradila mluvčí Národního divadla moravskoslezského Šárka Swiderová.

Ke skladbě se ve středu 29. dubna bude navíc natáčet speciální video. Na známých památných bodech bojů na Ostravsku budou zpěváci symbolicky vystupovat, pojede se stylovou ruskou Ladou. Deník bude u toho, nezapomeňte sledovat náš web, Facebook a také Instagram.

Violoncellista Jiří Hanousek a klavíristka Eliška Novotná při generální zkoušce před on-line koncertem Janáčkovy filharmonie Ostrava (JFO) v sále Domu kultury města Ostravy, 16. dubna 2020.
Klasická hudba online. Janáčková filharmonie připravila pro publikum live stream