Ostrava - Galerie Feika ve VŠB-TUO hostí dvouměsíční výstavu ostravských fotografů, kteří se společně podílí na projektu Ostrava Press Photo. Ten vznikl jako platforma pro fotoreportéry v Moravskoslezském kraji, kteří svou tvorbou přispívají do online nebo tištěných médií. Na výstavě tak mohou návštěvníci vidět snímky od fotografa Lukáše Kaboně, Vladimíra Pryčka, Alexandra Satinského, Jiřího Zerzoně, Jaroslava Ožany, Adolfa Horsinky a Petra Sznapky.

Aleš Uher.
Smutná vizitka Ostravy: Hluk z festivalů škodí více než jedy z haldy

„Výstava byla naše spontánní akce. Nechtěli jsme fotky ukazovat pouze na internetu, na našich webových stránkách Ostrava Press Photo, kde každý měsíc zveřejňujeme fotku měsíce. Chtěli jsme završit naši práci a posunout ji někde jinde. Ať nemáme fotky jen na internetu nebo v šuplíku. Každý z nás vybral svých deset nejlepších fotografií, nad kterými jsme si poté sedli a vybrali snímky, které nám zapadají do konceptu kultury, sportu, portrétů různých osobností, společenského života a podobně,“ uvedl jeden ze sedmi vystavujících fotografů Jiří Zerzoň.

Muž zavinil smrt svých dvou dětí.
Řidič, jenž zavinil smrt svých dětí na přejezdu v Ostravě, dostal podmínku

Mezi vystavenými fotografiemi se objevují i vítězné snímky fotografa Deníku Lukáše Kaboně, který si z letošního ročníku soutěže Czech Press Photo odnesl druhé místo. Fotoreportáž zachycuje emotivní rozloučení s ukrajinským vojákem, který zahynul při obraně Bachmutu. Mychajlo Reutskyj po sobě zanechal manželku Natalii, dceru Katerynu a syna Bohdana.

Dvě desítky fotografií budou na výstavě v budově Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO k viděni do konce března.