Události v regionech se z Dolní oblasti Vítkovic přihlásí hned v zahajovací den festivalu, ve středu 17. července v šest vpodvečer.

„Vysílat budeme jednak přímo z nejvyššího místa v Ostravě z Bolt Tower, kam budou muset technici natáhnout několik desítek metrů kabelů z přenosového vozu, a také ze Scény České televize. Chceme nabídnout co nejširší pohled na festival s důrazem na program, který nachystala Česká televize. Diváky provedou naši stálí moderátoři Iva Kubanková a Jan Pirkl,“ říká šéf ostravského zpravodajství Radek Wiglasz.

Průvodci Iva Kubanková a Jan Pirkl se při standardním režimu na obrazovce týden co týden střídají. Tentokrát si zamoderují společně. „Každý výjezd moderátora do terénu vnímám jako divácky atraktivnější. Samozřejmě technické podmínky jsou náročnější, letos o to víc, když bude Jeník na Bolt Tower a já dole v areálu Colours. Ale moc se na to těšíme,“ shrnuje Iva Kubanková.

close Vysílání České televize z festivalu Colours of Ostrava. Ilustrační foto. info Zdroj: Archiv ČT zoom_in

V sobotu 20. července, kdy budou Colours v Ostravě vrcholit, nabídnou regionální zpravodajci živě ze Scény České televize festivalově laděný Týden v regionech. „Pořad jindy předtáčíme, tentokrát pojedeme živě. Bude tomu tak po mnoha letech,“ připomíná jeho editorka Drahomíra Račáková. V bodovém scénáři bude několik minut věnovaných také historii festivalu. „Připomeneme jeho stěhování Ostravou, jak přibývalo diváků nebo perličky všeho druhu. Třeba v roce 2013 poprvé za jedenáct let konání ani jednou nezapršelo.“

Sobotním Týdnem v regionech provedou Lucie Botorová a Tereza Krumpholzová. „Poprvé budeme moderovat společně a rovnou živě a ještě k tomu z Colours – takže se moc těšíme a zároveň máme obrovský respekt, protože těch situací, na které se při živém moderování z terénu nedá připravit a které mohou nastat, je dost. Ale proto jsme tam dvě, což je velká psychická pomoc, tak to musí klapnout,“ shodují se.

Režisér Tomáš Vavrečka věří, že vše ustojí nejen lidé, ale také technika, na kterou bude celý tým spoléhat. „Poprvé pro zpravodajství vytěžíme nový přenosový HD vůz, který má Ostrava od ledna a v České televizi je jediný na Moravě. Takže vše nabídneme v HD kvalitě.“ Zpravodajskou premiéru bude mít vůz ve středu odpoledne, kdy je v plánu živá dvacetiminutovka pro ČT24.

Ředitel ostravského studia České televize Tomáš Šiřina věří, že diváci vysílání zpod odstavených pecí ocení: „Je něco jiného referovat o dění ze studia nebo mít za zády reálné kulisy a festivalovou atmosféru. Naši diváci mohou po celé čtyři dny do areálu za námi. Česká televize připravila i letos vlastní scénu plnou hostů a dění. Přijďte.“

Fotogalerie: Poslední den festivalu Colours of Ostrava 2018