Pokud sečteme všechna kina v Evropě, pak je to významný mezinárodní úspěch komorního týmu Minikina, který už druhý rok pracuje pod vedením šéfdramaturga a známého filmového režiséra, scenáristy a hudebního skladatele Dušana Rapoše.

„Můj přínos k tomuto ocenění není podstatný. Je to především zásluha mého skvělého týmu, který tvoří zkušená dramaturgyně a zakladatelka Minikina, doktorka Jarmila Kučerová, mladý talentovaný dramaturg a vedoucí našeho filmového klubu Michael Bukovanský, k divákům vždy laskavá pokladní Marcela Struhalová a skvělý promítač 'staré dobré školy' Vladimír Jemelka. Je to radost a čest, vést lidi, kteří mají filmy rádi a svou práci dělají srdcem, což se odrazilo i na současném celoevropském úspěchu tohoto zařízení. Naše ambice budou i nadále držet se našeho sloganu Velké filmy v malém kině,“ uvedl Dušan Rapoš.

Ostravské Minikino má kapacitu 70 míst. V sále se promítají minimálně dvě filmová představení denně. V programu nechybějí novinky světové kinematografie, snímky pro náročnější diváky, které tvoří náplň filmového klubu, a jsou zde i pravidelné projekce určené seniorům a dětem. Součástí Minikina je příjemná kavárna, která se stává často diskusním fórem po zhlédnutých projekcích.

Lidoopi z bronzu střeží vstup do Velkého světa techniky v ostravských Dolních Vítkovicích.
Lidoopi střeží vstup do Velkého světa techniky