V tomto ohledu má určitě štěstí mladá půvabná Sara Sandeva, která se objevila na obrazovce v televizním seriálu Ulice nebo ve filmu Petra Šišky a Dušana Rapoše Muzzikanti i v dalších opusech.

„Léto pro mě bude trošku pracovní. Poté, co jsem si zahrála v pohádce režiséra Zdeňka Trošky Čertoviny, mě čeká natáčení televizního historického filmu Defenestrace Zdeňka Jiráského,“ sdělila nám Sara Sandeva.

HLÁSÍ SE SHAKESPEARE

S Vladimírem Polákem, Jiřím Sedláčkem, Tomášem Jirmanem, ale i dalšími nejenom ostravskými protagonisty se diváci mohou setkat na přelomu července a srpna na Slezskoostravském hradě v dalším ročníku Letních shakespearovských slavností.

V ostravském Impact Hubu se zrodil fenomén budoucnosti. Miroslav Peřina (vlevo) a Daniel Grebner (vpravo) vyvinuli unikátní skateboard s umělou inteligencí, která vyhledává ideální trasu.
Ostraváci zaujali v Las Vegas a vyrobí „inteligentní skate“

Bude tam i Marek Holý, který před lety působil v ostravském angažmá, zahrál si zde i Romea, a nyní je jeho domovskou scénou pražské Divadlo na Vinohradech.

„Na Ostravu rád vzpomínám a také se tady rád v létě vracím. Letos se představím v obnovené premiéře Komedie omylů a zároveň v derniéře inscenace Jak se vám líbí, takže část léta strávím opět na jevišti, ale vůbec toho nelituji, naopak, těším se na diváky,“ uvedl Marek Holý

ČAS RELAXACE

Trochu jiné starosti bude mít o prázdninách Hana Fialová, sólistka souboru opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského, nositelka prestižní Ceny Thálie za ztvárnění role Edith Piaf v muzikálu Edith a Marlene.

Snímek z velkého dětského centra Krokodýlek, otevřeného v bývalé tovární hale v Olomouci. Ilustrační foto..
V Bílovci by mohl stát velkolepý zábavní park

„Hlavně si musím doléčit nepříjemnou zlomeninu kotníku, takže spíše klid a relaxace. Možná že si s rodinou zajedeme do Vysokých Tater, a uvažuji o nějakých klidných lázních, kde bych mohla rehabilitovat,“ svěřila se Deníku sympatická Hana Fialová.

S RODINOU U MOŘE

„O prázdninách mě žádné hraní nečeká. Spíše budu zase trochu vylepšovat náš divadelní prostor,“ řekl herec Albert Čuba, který je současně majitel a principál Divadla Mír v Ostravě-Vítkovicích.

„S rodinou si zajedeme na několik dnů k moři a v srpnu mě čeká post vedoucího na letním táboře, na což se velmi těším,“ dodal Albert Čuba.

Jak je vidět, i herecké léto může být hodně rozmanité.

Snímek kalendáře.
Ostrava má další kuriozitu. O kalendář Chyť si svou tramvaj je velký zájem