U našich severních sousedů láme tato kabaretně pojatá show divácké rekordy. Není divu, je nesmírně svižná, vtipná a v mnoha ohledech originální. Divákům se navíc o skvělou zábavu starají herci, ověnčení mnoha polskými cenami. Anita Sajnóg, Robert Talarczyk, Mirosław Neinert, a zvláště pak Elżbieta Okupska.

„Všichni aktéři Komety platí v Polsku za uznávané herecké osobnosti,“ řekl dramaturg DKMO Miroslav Sehnal. „Tou nejoblíbenější veličinou je pak bezesporu Elżbieta Okupska, která je jakýmsi polským Donutilem v sukních. Vedle divadelní scény, kterou kromě inscenací vyprodává také svými talk– –show, je proslavená i jako šansoniérka a filmová herečka. Coby zpěvačka se prosadila především písněmi Bertolta Brechta a na stříbrném plátně se po filmech Vojáček, Angels či Nelži, miláčku, ukázala opět nedávno v komedii režiséra Tadeusze Paradowicze Fenomén. Můžeme si být tedy stoprocentně jisti, že jediné představení Komety, které Divadlo Korez odehraje v rámci České republiky v Ostravě, bude stát opravdu za to. A právě proto, že jsme v Ostravě, zapojí se výjimečně do představení také Jaromír Nohavica, o kterém to všechno je,“ dodal tajemně Sehnal.

Kometa czyli ten okrutny wiek XX wg Jaromira Nohavici začíná v divadelním sále Domu kultury města Ostravy 31. ledna od 19 hodin. Předprodej vstupenek na toto představení byl již zahájen.