V termínu 7. 12. ve večerním představení uvede klasický balet Labutí jezero. O den později, v sobotu 8. 12., zatančí v odpoledním představení pohádkového Louskáčka. Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketportal nebo na pobočkách Informačního centra Ostrava.

Slavné Labutí jezero

Čajkovského klasika Labutí jezero je nejslavnějších baletním dílem všech dob. První uvedení tradičního romantického příběhu o princezně Odettě a princi Siegfriedovi se datuje k roku 1877. Od té doby jej nastudovaly stovky prestižních baletních souborů po celém světě.

Nyní s tímto představením přijíždí do Ostravy jeden z nejpovolanějších baletních těles. A to sice Moskevský královský balet, který je v současné době nejvytíženějším baletním souborem planety.

close info Zdroj: zadavatel inzerce zoom_in

Své umění představil za poslední roky v prestižních divadelních sálech. Nyní, v době předvánoční, se dočká i Ostrava.

"Jedná se o vybrané tanečníky z Ruska. Jsou to absolventi prestižních tanečních škol. Lidé, kteří za sebou mají úspěšné kariéry. V ostravském Gongu se bude tančit balet nejvyšších kvalit," říká Květa Havelková, zástupce pořadatele vystoupení.

Pohádkový Louskáček

Druhým představením, který se Royal Moscow Ballet uvede bude pohádkový příběh Louskáček. V Ostravě bude uveden jako odpolední představení, které začně v 15:00 hodin a je tak vhodné pro rodiny s dětmi. "Věříme, že představení bude krásným spestřením adventního času," doplňuje Květa Havelková.

SOUTĚŽ DENÍKU

V soutěži Deníku o 4 x 2 vstupenky vyhráli:
Labutí jezero: Martin O., Šárka S.
Louškáček: Sabina Z., Barbora K.

Správná odpověď na soutěžní otázku byla, že autorem obou baletů je hudební skladatel Petr Iljič Čajkovskij. Všichni výherci od nás obdrželi sms zprávu a e-mailem s voucherem - všem ještě jednou gratulujeme.