„Chceme lidem nabídnout neopakovatelný zážitek, a to po všech stránkách, proto se koná PechaKucha Night Ostrava pokaždé na jiném místě. Důl Michal je návratem do industriálu, rádi bychom toto místo zpřístupnili těm, kteří tam ještě nebyli, a těm, kteří už areál navštívili, ho ukázali v úplně novém světle,“ popisuje koncept projektu Martin Lindovský, jeden z organizátorů.

PechaKucha Night má v Ostravě za sebou čtyři velmi úspěšná pokračování, přičemž to poslední, konané v Domě umění, přilákalo přes šest set lidí. „Prostory konání jsme pokaždé beznadějně zaplnili, tak velký zájem bereme jako potvrzení, že to, o co se v Ostravě snažíme, má smysl. Zároveň to vnímáme jako velký závazek vůči našim fanouškům,“ dodává Lindovský.

Renner, Babák, Ubíková a další

V Dole Michal, který je národní kulturní památkou, se v sobotu představí atraktivní směsice osobností: od ostravského fotografa Borise Rennera přes úspěšné designéry, jakými jsou Radim Babák ze studia Hippos design či Martin Jakobsen, po Markétu Ubíkovou z občanské iniciativy Čisté nebe. Každá autorská prezentace má formát dvacet krát dvacet – přesně dvacet snímků – a každý z nich je komentován přesně ve dvaceti vteřinách. Akce se koná tuto sobotu od 18 hodin v areálu Dolu Michal v Ostravě-Michálkovicích. Sa〜motný začátek prezentací je stanoven symbolicky na 20.20 hodin.

Více informací najdete na webových stránkách www.pkno.cz.