„Jedná se o mé nové sólové cédéčko, které má trochu zašifrovaný název, který se skrývá právě za těmito iniciálami. Nejde o nic „výbušného“, ale o „báječnou oddechovou muziku bláznivých autorů,“ tedy B. O. M. B. A.,“ vysvětluje Petr Šiška.

Cédéčko obsahuje patnáct písniček a tři bonusy. „Každá z nich má svůj příběh. Jsou pohledem zralého chlapa na svět. Album ale neřeší žádná závažná témata, jsou v něm opusy, které by měly naopak lidi pobavit,“ dodává Petr Šiška.

Orchestr Janáčkovy filharmonie Ostrava a japonský dirigent Chuheie Iwasaki, multifunkční aula Gong, Ostrava, 14. 3. 2023.
Trend dorazil i do Ostravy: Gladiátor, Avatar... Gongem opět zní filmová hudba

Hudbu ke většině z nich složil Miro Bazger, skladatel a hudebník, známý také z formace Legendy se vrací, dále Karel Peterka mladší, který si říká Karel a posluchač na ní nalezne i společné Šiškovy duety s Pavlem Novákem mladším – v podobě bonusu. Jak známo ten bohužel, vloni předčasně odešel do muzikantského nebe. Autorem textů je Petr Šiška.

„Takže tímto jsem mu chtěl vzdát hold, už také proto, že jsme měli v plánu další společné počiny. Bohužel, osud tomu nepřál,“ říká Petr Šiška.

Melodické písničky

Petr Šiška si přizval ke spolupráci zajímavé hosty. Patří k nim slovenská zpěvačka, harmonikářka Vlasta Mudríkova z folklorní skupiny Kysucký prameň, dále

zpěvačka a moderátorka Mára, herečka, tanečnice a interpretka Gábina Goldová, Kateřina Ševidová či zpěvačka Yren, což jsou známé tváře z Televize Šlágr.

Vladana Gomes Adolfo, rodačka z Ostravy, která se provdala za Angolana a již několik let žije a podniká v hlavním městě Angoly Luandě, napsala o životě v Africe další knihu s názvem Vida.
Ze zamilované podnikatelky spisovatelkou. A míří do Ostravy se svou další knihou

„Album obsahuje třeba diskotékový opus Happy jako dva grepy, kterou jsme věnovali Karlu Peterkovi staršímu k jeho narozeninám. Naprosto jiná je romantická italská lidová Bella Ciao, a trochu smutnější Ve znamení kříže. Písničce Správnej indián, kterou jsme kdysi nazpívali s Romanem Izzym Izaiášem ze skupiny Doga, jsme dali novější aranžmá. Romantiku v sobě skrývá také píseň Do Vánoc chybí noc. Součástí většiny písní jsou videoklipy, které jsme natáčeli například v italských Benátkách či na několika dalších místech Evropy, ale také u nás a jsem moc rád, že jsem přemluvil svou rodinu, aby si v jednom z nich zahrála,“ dodává Petr Šiška.

Průbežný křest v Garage clubu na Josefa

PŘEBAL CD Petra Šišky B.O.M.B.A.PŘEBAL CD Petra Šišky B.O.M.B.A.Zdroj: Petarda Production

Podle jeho slov si nová deska odbude několik křtů. Ten ostravský se uskuteční 19. března v Garage clubu v Ostravě-Martinově. „Tam s námi vystoupí Mára, Karel Peterka starší, Libor Pyško, který se na desce také významně podílel coby hudebník. V bohatém programu vzpomeneme na oba Pavly Nováky, Šlágr kluky, kde určitě zazní i hity jako Nad Moravou svítá a mnohé další,“ uzavírá naše setkání Petr Šiška.