Jak se vám zamlouvá tento svátek?

Den otců? Proč ne. Každá příležitost je krásná, když se může sejít celá rodina, něco dobrého si připravit… A je to důvod k malé oslavě. Samozřejmě, že Den otců vítám, i když při výchově dítětě je role matky daleko silnější a nezastupitelná.

Máte tři dcery. Jaký myslíte, že jste otec?

Dá se říci, že velmi demokratický. Jsem tolerantní, ale někdy, když dojde trpělivost a ratolesti pozlobí, tak se naštvu a problémy řešíme ihned, což je asi správné.

Jak si užíváte výchovy dcer?

Je to trošku rozdílnější. U Klárky, která má devatenáct, to byla více záležitost matky, já jsem se v té době staral spíše o to, abych zabezpečil rodinu, takže jsem měl hodně pracovních povinností. U Terezky a Rozárky si to už více užívám, i když nemohu říci, že bych s nimi byl každý den. Bohužel, má profese mi to zcela neumožňuje.

Jak oslavíte Den otců letos?

V neděli budu na Slovensku v Prievidzi, kde se natáčí velký pořad pro Šlágr TV, který moderuji. Takže o den dříve, kdy koncertuji v Českém Těšíně s kapelou Legendy se vrací na svátku Tří bratří až večer a mám celý den předtím volno. Takže, věřím, že si se to s dcerami pořádně užiji.

Dá se říci, že jste rodinný typ?

Přestože pracuji v showbyznysu a mám velký akční rádius i v tom, že hodně cestuji a jsem často rozlítaný, smysl pro rodinu určitě mám. A v této souvislosti bych chtěl také upozornit na to, že letošní Dny lidí dobré vůle, které se konají 4. a 5. července na Velehradě, přinesou bohatý program pro děti i dospělé. Letošní ročník je navíc součástí Mezinárodního roku rodiny. A jsem pyšný na to, že zde v premiéře na velkém koncertě zazní písnička nazvaná Ta myšlenka přijde vhod, kterou zazpívají Ewa Farna, Elis a Markéta Konvičková.