„Bubeník považovaný díky svému originálnímu soundu jak fanoušky, tak samotnými muzikanty za duši a srdce AC/DC, se představí v Barráku 17. května. Dorazí s doprovodnou kapelou v rámci evropského turné Head Job European Tour 2017," oznámil Marcel Palovčík z Barráku s tím, že vstupenky budou k mání už v nejbližších dnech v klubu, v hudebninách pod ním či přes internet.

Phil Rudd bubnoval v první polovině 70. let v Melbournu ve více různých kapelách, včetně Buster Brown či Coloured Balls. Od roku 1975 patřil ke klasické sestavě AC/DC, je s ní slyšet na patnácti z osmnácti studiových nahrávek této legendy. „Vyrazil jsem si koupit své první ferrari," komentoval svého času úspěch LP Highway to Hell posledního, které nazpíval krátce poté tragicky zesnulý Bon Scott. Rudd opustil AC/DC opustil v roce 2014, kdy se dostal do potíží se zákonem. Obvinění z přípravy vraždy a výhrůžek zabitím bylo sice staženo, ale i tak si kvůli drogám „odseděl" osmiměsíční domácí vězení a zaplatil pokutu 120 tisíc novozélandských dolarů.

Po vyřešení problémů jak se zákonem, tak s provozováním své restaurace Phil´s Place se Rudd pustil opět do muziky. Své první sólové album Head Job nahrával s novozélandskými hudebníky Geoffrym Martinem a Allanem Badgerem. „Abych pravdu řekl, nejde ani vyslovit, jak jsem na tu desku pyšnej. Je to prostě pecka! Kluci zaváleli fantasticky a bicí nemají chybu," vzkázal Rudd, jenž chce na turné prezentovat vlastní písně, ale i kultovní „pecky" AC/DC.

Rudd se svým bandem v Česku v květnu kromě Ostravy zahraje i v Praze, Brně, Litvínově, Jablonci nad Nisou či Pardubicích. Mezi tuzemskými koncerty si „odskočí" také ke slovenským sousedům do Bratislavy, Žiliny a Prešova.

„V době, kdy se originální sestava AC/DC fakticky rozpadla a není jisté, zdali někdy vůbec vystoupí, zahraje Rudd a jeho parta naživo řadu proslulých skladeb AC/DC v kombinaci se svou vlastní tvorbou, což slibuje unikátní zážitek," uvedla Lenka Sloupová za promotéry české části Ruddova turné.