Uskuteční se mezi pražskou Besídkou divadla Sklep a brněnskými Nekorektními skeči divadla Komediograf. Jejich umění okamžité vtipné improvizace mohli obdivovat již loni návštěvníci festivalu Colours of Ostrava, kteří Gong zcela zaplnili.

Je ale jasné, že letošní souboj se bude od toho loňského lišit. To, co zůstane, je humor a skvělé nápady. Takže kdo zvítězí tentokrát Brno, nebo Praha, o tom rozhodnou ostravští diváci, které čeká „velmi velmi přátelský a tvrdě nelítostný souboj o jejich bránici. „Je to setkání dvou gigantických divadleních těles. Těl, nebo chcete-li es gigantických -myšleno především v oblasti duševního bohatství," říká s úsměvem Milan Šteindler z Divadla Sklep.

„Nekorektní skeče divadla Komediograf navazují na to nejlepší ze slavného kabaretního představení Komediograf, jen jsou o něco ostřejší. Opět jde o autorské grotesky a originální písně, které vypráví o dnešním světě tím nejkomičtějším způsobem. Bez servítků a bez obalu. Chirurgický humor, který míří na komoru a operuje bez ohledu. Není čas na citečky. Současnost se řítí příliš rychle a kulhajících spoluobčanů je čím dál víc. Ve scénkách vystupují lidé a postavy, které určitě poznáte. Přijďte se podívat na Mladíky z Doloplaz v aquaparku v Prostějově, na manželství Pepé a Heduš nebo na svět, ve kterém jsou tak dlouhé jazyky, že už se nevlezou do úst." zve diváky režisér Luboš Balák za Divadlo Komediograf.

Samotní herci se do ostravského Gongu velmi těší. Například Milan Šteindler to vysvětluje takto: „Do bývalého plynojemu se těšíme mimo jiné i proto, že v něm už není plyn. Vítáme jeho velký obsah, protože toto báječné představení nemá smysl hrát pro méně než 10 tisíc metrů krychlových diváků. Děkujeme, že přitečete." Vstupenky na představení jsou v obvyklých předprodejích.