Velmi emotivní a současně citlivý kumštýř se poprvé objevil v moravskoslezské metropoli v polovině devadesátých let minulého století, kdy se zde prezentoval výstavou obrazů ve Výtvarném centru Chagall. A od té doby se mu Ostrava stala druhým domovem.

David Lloyd, anglický výtvarník, na současné výstavě v prostorách Hradní galerie Slezskoostravského hradu.
Liverpoolský divoch se oženil v Ostravě

David John Lloyd miloval společnost, rád cestoval a poznával nové lidi. Na sever Moravy přijel ze Španělska, kde předtím v okolí Barcelony několik let žil a tvořil.

Jeho ostravské, potažmo české výstavní prezentace, vycházely zprvu z abstraktní tvorby, nezapomenutelné byly jeho katalánské ohně na plátně, ale také další surrealistické kompozice. Jeho výtvarný styl se postupně vyvíjel až k rozměrným figurálním kombinovaným technikám.

David John Lloyd nabízel veřejnosti řadu alternativních vizuálních projektů ve spojení s hudbou, tancem i mluveným slovem, častokrát například ve spolupráci s bývalým uměleckým šéfem ostravského baletu Igorem Vejsadou. Lákala ho exotika, proto čas od času Ostravu opouštěl, aby se do tohoto města, které si zamiloval, zase vracel… Byl bohémem se vším, co k tomu patří. Užíval života plnými doušky. Vystavoval v Ostravě, Havířově, na Hukvaldech, v Rožnově pod Radhoštěm ale také v Praze i dalších městech.

David Lloyd, anglický výtvarník, na současné výstavě v prostorách Hradní galerie Slezskoostravského hradu.
Výtvarník David Lloyd už zase vystavuje

Jeho tvorba, ale i život byly plné expresivity, napětí, ale i lásky, stejně tak jako jeho obrazy. Byl otevřený, srdečný, ale i kritický k lidem, miloval tvůrčí setkání, každému přál úspěch.

V Ostravě našel i svou manželku Pavlu, zdravotní sestru, která se mu stala oporou v jeho těžké nemoci. David John Lloyd odešel z tohoto světa ke své nebeské paletě plné jasných barev…