„Jsem nalíčený a převlečený, první úkol splněn. Hodně se mi líbilo, jak se o člověka staraly kostymérky, to by bylo fajn i doma,“ nechal se slyšet třicetiletý Václav Lebeda, známý jako Voxel. Rodák z Čeladné a dlouholetý obyvatel Kopřivnice prý na nabídku komparzní role v nové české pohádce kývl hned – aby zjistil, jak to chodí ve filmové branži.

Snímek z natáčení pokračování úspěšné pohádky Princezna zakletá v čase.
Filmaři se chystají na Hukvaldy, budou točit pokračování úspěšné české pohádky

„Hukvaldy znám moc dobře, byl jsem tu mnohokrát, dokonce jsem si tu hrál na amatérského archeologa. Teď hrad poznávám z odlišné stránky,“ pokračoval Voxel s namalovanými runami na tváři i krku a navlečený do haleny, kamizoly a škorní. Na plátně se při premiéře 17. listopadu ukáže jako jeden z alchymistů, kterým pohádkový fantasy příběh věnoval nemalý prostor.

Podívejte, takto se Princezna zakletá v čase 2 natáčela v dubnu na Bouzově 

„Mou druhou profesí je parfumérství, vytvářím vůně, což je vlastně taky alchymie,“ uvažuje Voxel, který scénář nedostal k nastudování předem, což považuje za tu lepší variantu. Improvizoval a všechno bylo „na ostro“. Kameru sice dobře zná z natáčení svých hudebních klipů, ale s filmaři měl co do činění vůbec poprvé.

Hukvaldy se pro návštěvníky uzavřely na jeden den. Proměnily se v hrad čarodějnice Murien, která uvrhla v prvním díle kletbu na princeznu Ellenu. S hereckými hvězdami se tady ale komparsisté nesetkali. Hlavní část práce odváděl filmový štáb na Barrandově v Praze, kde jsou i kulisy magického města Ayra, kam se vydává hlavní hrdinka „dvojky“ alchymistka Amélie.

Druhý den festivalu Ladná Čeladná, sobota 6. srpna 2022.
Beskydy o víkendu ožily Ladnou Čeladnou, závěr patřil kapele Mňága a Žďorp

„Zahraju si v pohádce a můžu machrovat před babičkami a dětmi,“ smál se Voxel, táta dvou synů ve věku čtyři a sedmi let i nastávající otec třetího potomka. Kromě něho na hukvaldském hradě účinkovali v komparsu také šermíři i kaskadéři ztvárňující padouchy od Pána Run a do kostýmů tvůrci málem oblékli i dva polské turisty, kteří chtěli na prohlídku hradu…

Voxela a dvě pražské influencerky využila režie proto, aby si na vlastní kůži vyzkoušeli natáčení a zážitky zprostředkovávali na sociálních sítích. Pohádka, která se točila také na hradě Bouzov, v areálu zámku Sobotín a zčásti i ve studiu v Ostravě, bude mít premiéru v listopadu. A do kin se dostane ještě před Vánocemi. „Tentokrát jdeme více do fantasy,“ prozradil Petr Kubík, režisér Princezny zakleté v čase 2.