Klavírní virtuos Lars Vogt, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, arménský dirigent Vahan Mardirossian, Dominika a Jiří Hoškovi, Ivo Kahánek, Jiří Hanousek či Miklós Perényi to jsou některá jména dosavadních účinkujících.

Festivalový maraton pokračuje dnes večer v Domě kultury města Ostravy.

Od 19 hodin se představí hosté z Japonska Tokijský metropolitní symfonický orchestr. Na programu jsou Čajkovského Smfonie č. 5 e moll op. 64, dále Yamadova Předehra D dur, která zazní v ostravské premiéře, a Dvořákův Koncert a moll op. 53 pro housle a orchestr.

Sólový part v něm zahraje mladá vycházející umělecká hvězda, v tom nejlepším smyslu slova japonská houslistka Shoji Sayaka

Koncertuje po světě

Poté, co Shoji Sayaka získala první cenu v Paganiniho soutěži v roce 1999 jako první umělec z Japonska a současně dosud nejmladší účastník, který to dokázal , začala vystupovat s předními světovými dirigenty, jako například s Vladimírem Ashkenázym, Sirem Colinem Davisem, Marissem Jansonsem, či Zubinem Mehtou. Nahrává cédéčka pro prestižní gramofonové firmy.

Mezi jejími posledními nahrávkami najdeme například houslové koncerty Mendelssohna a Čajkovského a výběr Beethovenových sonát pro housle a klavír.

Dnešní koncert slibuje nevšední festivalový zážitek.