Když před dvaceti lety Kinematograf bratří Čadíků poprvé vyjel se svou vizí letního kina realizovaného na náměstí českých, moravských a slezských měst napříč naší republikou, nikdo si nedokázal představit, že by se Filmové léto mohlo dočkat takové obliby u diváků, jako je tomu v současnosti.

„Kulturní přínos však nikdy nebyl jediným naším cílem. Od roku 1998 se nám podařilo vybrat přes pět a půl milionu korun na dobrovolném vstupném, jež bylo vždy po skončení sezony v plné výši předáno charitativní organizaci. Za dobu trvání této sbírky jsme spolupracovali s projekty Pomozte dětem, Konto Bariéry, s nadačním fondem Kapka naděje, Archa Chantal, s občanským sdružením Dar života. Peníze byly také poukázány na konto pražské Nemocnice Na Homolce, Masarykova onkologického ústavu v Brně a dalších. V loňském roce putovaly peníze na podporu povodněmi postiženého města Hrádek nad Nisou,“ říkají provozovatelé kinematografu.

V průběhu letošního roku navštíví Kinematograf bratří Čadíků osmačtyřicet měst v České republice a třicet měst na Slovensku. Mezi letní nabídkou filmů jsou například komedie Největší z Čechů režiséra Roberta Sedláčka, snímek režisérky Ireny Pavláskové Zemský ráj to na pohled, akční komedie z prostředí automobilových závodníků natočená Mirjam Landovou s názvem Tacho a drama Kawasakiho růže renomovaného režiséra Jana Hřebejka. V těchto dnech dorazil Kinematograf bratří Čadíků do Moravskoslezského kraje, kde se postupně představí na několika místech až do 4. září.

Program kin

PŘÍBOR
18. 8. Zemský ráj to na pohled
19. 8. Tacho
20. 8. Kawasakiho růže
OSTRAVA–VÍTKOVICE
21. 8. Největší z Čechů
22. 8. Zemský ráj to na pohled
23. 8. Tacho
24. 8. Kawasakiho růže
KARVINÁ
25. 8. Největší z Čechů
26. 8. Zemský ráj to na pohled
27. 8. Tacho
OSTRAVA
28. 8. Největší z Čechů
29. 8. Zemský ráj to na pohled
30. 8. Tacho
31. 8. Kawasakiho růže
STUDÉNKA
1. 9. Největší z Čechů
2. 9. Zemský ráj to na pohled
3. 9. Tacho
4. 9. Kawasakiho růže