Skupina své příznivce před časem vyzvala, aby jí se jménem pro nové album, které vyjde na podzim, pomohli. Zvítězil nakonec název Slast minute. Jeho autor dostane dárkový balíček a pozvánku na vybraný koncert.

"Myslíme si, že tento název je vtipný, originální a skvěle koresponduje s náladou nové desky," doplnil zpěvák. Celkem kapela dostala pět desítek návrhů. "Množství nás překvapilo. Chtěli jsme poradit s názvem desky a čekali pár nápadů. Fanoušci ale nastartovali mozky a vyplodili toho tolik, jako by jsme tady měli vydržet hrát 200 let jako Rolling Stones," řekl Polák.

Studiové práce na nové desce, která přichází po albech Na pokraji slávy (2003) a Mainstream (2005), odstartovaly již v prosinci 2006 a trvaly až do letošního jara. Novinka vznikla na Slovensku ve studiu Juraje Kupce, který je pětinásobným držitelem slovenské hudební ceny Aurel za zvuk a produkci.

Kapela slibuje nový zvuk. "Ubrali jsme smyčce a přidali nástroje, které jsme na předchozích deskách nepoužívali," řekl Polák. Skupina na nové nahrávce spolupracovala například s živou dechovou sekcí nebo s osmdesátihlavým souborem Alfa Gospel Praises. Lahůdkou pro "fajnšmekry" by pak mohl být vokál hostující Zuzany Lipové ze skupiny Dying Passion, která spolupracovala i na letošní novince heavymetalových Root.

Novou desku Radečci podpoří celorepublikovým turné a videoklipem k novince O půl pátý. Ten se v nejbližších dnech bude točit v šumperském divadle a zahraje si v něm řada známých herců. Kromě komparzistů a členů kapely se v něm objeví v hlavních rolích například Kristýna Nováková (Pelíšky, Chyťte doktora) a Jaromír Nosek (Účastníci zájezdu, Rebelové, Román pro ženy).

Videoklip, který ohlásí vydání nové desky Slast minute, vznikne pod režijní taktovkou Jana Bártka a za kameru se postaví Martin Polách. "Tento tvůrčí tandem má na svém kontě například spolupráci s Buty," zakončil Polák.