Vernisáž proběhla v úterý 18. ledna za účasti fotografa Michala Kalhouse i obou kurátorů, výstavy v ostravském Domě umění budou k vidění do 6. března.

„Jsem přesvědčený, že návštěvníky galerie čekají osvěžující chvíle se současným uměním. Už jen názvy výstav – Stary knedlik a Radost – mnohé vypovídají,“ zasmál se náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo.

V Geologickém pavilonu v areálu VŠB-TUO (Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava) odhalili 2,5 metru vysoký a pět metrů dlouhý model kostry Tyranosaura rexe, 18. ledna 2022.
Dozor z pravěku. Studenty v Ostravě hlídá Tyrannosaurus rex

Kromě velkoformátových fotografií Michala Kalhouse se návštěvníci mohou těšit na výběr uměleckých děl řady skvělých autorů. Ze sbírky GVUO budou vystavena díla Josefa Čapka, Emila Filly, Jana Zrzavého nebo například Jindřicha Štreita.

„Budou tematicky rozdělena do několika sekcí s náměty dětí, koupání, milenců, tance nebo třeba touhy. Věřím, že si obě výstavy najdou své obdivovatele,“ uvedl Lukáš Curylo, který nad výstavami v GVUO převzal záštitu.