„Vedle promítání filmů bych chtěl přivést do Minikina celou řadu osobností české a slovenské kinematografie,“ dodal Dušan Rapoš.

Tak například už ve středu 24. ledna se projekce protidrogového filmu Suzanne, který pojednává o tom, jak drogy zabíjí lásku, osobně zúčastní hlavní představitelé filmu Eva Vejmělková a Maroš Kramár. S nimi si budou moci diváci popovídat nejen o filmu, ale i o všem, co je bude zajímat.

Pro mladé, ale i seniory

„V programové dramaturgii bych se chtěl věnovat také filmovému mládí, takže jednou za dva měsíčně si budou moci do kina začínající filmaři přivést na promítnutí své filmy a získat rady a podněty pro svůj další tvořivý růst. A nechtěl bych zapomínat ani na dříve narozené příznivce kina, pro něž bych rád časem vytvořil Filmovou seznamku pro seniory,“ uvedl pro Deník Dušan Rapoš.

Promítaní pro školy by obohatil osobní účastí tvůrců, ať to není jen „ulejvárna z matiky", ale také poznání profesí, které na filmech kreativně spolupracují.

„V součtu půjde hlavně o interakci, protože na filmy - za asistence křupajícího popcornu - se mohou jít diváci podívat do multiplexů nebo si je stáhnout na internetu, případně zaplatit v televizi, ale Minikino jim nabídne i možnost zpětní živé vazby. No a samozřejmě zachováme Filmový klub a tradiční kolekci art filmů, které přicházejí s něčím novým a posouvají esteticko-sémantický kód filmového vyprávění někam dopředu," zakončil naše setkání Dušan Rapoš.