Otevřeno bude už v pátek 30. června. „Pokud budete mít cestu do Podkrkonoší, zvu vás k prohlídce kostela. Otevřeno budeme mít o víkendech až do 10. září,“ pozval Richard Krajčo návštěvníky do Chotěvic, kde žije.

Kostel bude otevřený vždy v pátek od 12 do 18 hodin, v sobotu a neděli od 9 do 12 a od 13 do 18 hodin.

Richard a Karin Krajčovi uspořádali v kostele v Chotěvicích vánoční mši a koncert.
Krajčo koupil kostel. Vyměnil střechu na sakristii a márnici a uspořádal koncert

„Minulý týden kameníci očistili pískovcový "límec" uvnitř v kostele a první dva obrazy z křížové cesty se během července po restaurování vrátí zpět na své místo. Těšíme se na zápisky do knihy a třeba se tam i potkáme,“ uvedl k aktuální situaci v kostele frontman kapely Kryštof

Už dříve získal kostel novou podlahu pod lavicemi, odstranil se červotoč z lavic, kompletně se opravila elektřina a sakristie. Nové je osvětlení, koberec, zrenovoval se obětní stůl a lustr, částečně se vymalovalo.

Představení finalistů Star Dance
StarDance zná své hvězdy a hned tři želízka pochází z Moravskoslezského kraje

„Rádi bychom tady kostel zanechali pro budoucí generace. Je škoda, že byl prakticky od půlky 80. let zavřený,“ řekl zpěvák, který do oprav kostela vložil spoustu peněz. Jde o miliony korun. „Částka je už dávno sedmimístná a jedničku na začátku nehledejte. Víc se raději neptejte,“ pousmál se zpěvák.

K podkrkonošské vesnici si vybudoval silný vztah. „I když tady netrávím každý den, zdejší kraj jsem si zamiloval. Naučil jsem se lyžovat v Mladých Bukách, věnujeme se turistice v Krkonoších. Prakticky celé léto jsem vždycky tady. Je to můj domov. V Ostravě mi sice zůstala kapela, ale maminka a bratr jsou už také Východočeši,“ uvedl Krajčo.

Richard Krajčo, sobotní magnet na Stezce Valašce a pátá celebrita na tamním chodníku slávy.
VIDEO: Překvapení pro turisty! Richard Krajčo připravil na Pustevnách koncert

„Nevím, jestli po mně na světě zůstanou písničky a po ženě filmy a knihy. Možná jo. Ale rozhodně bychom byli rádi, aby po nás zůstalo něco dalších 100 let. Kostel může být takovým naším otiskem,“ dodal závěrem Richard Krajčo.

Zdroj: Youtube