Letošní 6. ročník přinese vydatný hudební program se skvělými kapelami české rockové scény na velkém pódiu. Mocný zpěv, dunění bubnů a řev elektrických kytar se začne z parku ozývat v 15:00. Vše bude na správnou míru uvádět moderátor Jirka Krupica známý nejen z vln hitrádia Orion.

Ilustrační snímek.
Další desítky lidí na Karvinsku jsou bez zubaře. Proč končí ambulance

Festival odstartuje mladičká punk-rocková kapela Žáby z garáže. Skupina z Českého Těšína byla založena v březnu roku 2021 během lockdownu. Mladé rockerky v sestavě: zpěv Nikola, doprovodný zpěv Sára, baskytara Markéta, sólová kytara Danča, bicí Adriana, doprovodí sólový kytarista Tomáš.

Klasika z roku 1996 

Pak to na velkém pódiu rozjede Seppuka z Českého Těšína, kvartet oddaný thrash metalu. Vznik kapely se datuje na podzim roku 1996. Základní kameny tvoří – Bulis (basa), Sikes (kytara, zpěv) a Pigur (bicí). Po čase se přidává další kytarista Mario, který uzavírá toto ,,powerové kvarteto".

Každého příznivce tanz metalu potěší hudební skupina Trautenberk z Klatov, která byla založena na konci roku 2010. Čeká nás energická show okořeněnou svéráznými kostýmy a neutuchající energií.

Následuje brněnská rock metalová hudební skupina Morčata na útěku. Sami sebe často označují za Agro-jazz skupinu. Jejich tvorba spočívá v parodování známých českých i zahraničních populárních písniček vlastními vtipnými texty. Na každou nahrávku však vždy vložili i pár vlastních písní. Na hudební scéně kapela působí od roku 2004.

Ilustrační foto.
Řidič BMW na Karvinsku měl přes 4 promile. Zadrželi ho zděšení svědci této jízdy

Pak se na pódiu objeví hlavní hvězda festivalu legendární skupina Tři sestry v čele s charismatickým frontmanem Lou Fanánkem Hagenem. Původně punkového seskupení založili přátelé z pražského Braníku v roce 1985.

Skupina později inklinovala k různým stylům hudby přes rock, punk rock, až po hardcore. Z původní sestavy je dodnes ve skupině činorodý kapelník Ing. Magor a textař a hlavní zpěvák Lou Fanánek Hagen vlastním jménem František Moravec. Někdy se styl této kapely označuje také jako pub rock pro její texty s hospodskou tematikou.

Na závěr rockovou atmosféru ještě více rozvášní kapela Carpatia Castle, jež vznikla v roce 2012 v severočeském Mostu. Kapela má za sebou vystoupení na nejpřednějších českých i zahraničních festivalech. Vlastností kapely jsou historické hudební motivy, atmosféra textů dávných časů, prolínající se s melancholií vyprávěných příběhů a skutků, ohnivá show a pódiová vizualizace.

Dominantou kapely je altová zpěvačka Veronika Seidlová, která zpívá oděna v gotických středověkých šatech, s kapelou účinkují „svícnice“, tedy dvě tajemné ženy, které doplňují show muzikantů secvičenou taneční choreografií s rekvizitami a utváří tak celkový výraz kapely.

Festival pořádá KaSS Střelnice s podporou města. Letos se koná v sobotu 14. srpna od 14.30 hodin.