Především je aleskvělýklávesista, který doposud hrál v mnoha různých kapelách i pokud jde o hudební žánry. Pravidelně koncertuje se zahraničními jazzovými špičkami.

Jste zdatný muzikant, skladatel, hudební aranžér. Kterou z těchto „profesí“ máte nejraději?
Děkuji za kompliment. Nejraději mám tu "profesi", kterou právě dělám. Skládám-li, jsem natolik zaujat touto činností, že mi zabere veškerý emoční potenciál. Při komponování ovšem také i hraji na piáno právě to, co skládám. Jakmile sednu ke klavíru nebo elektrickým nástrojům na pódiu, jsem v tomto okamžiku nejšťastnějším. Vzhledem k tomu, že povětšinou hraji Jazz, tedy také improvizuji, takže zároveň vytvářím nové melodie neboli skládám. Vlastně jsem mohl hned na začátku odpovědět, že tyhle dvě "profese" neumím oddělit, dělám je souběžně, současně a nejraději. Aranžárská práce je tvořivá činnost a je nezbytným článek mé hudební profese.

Kde můžeme hledat základy hudební osobnosti, která účinkuje v rozhlase, televizi, komponuje hudbu?
Nejspíš ve výchově, vliv prostředí v době dětství, dospívání. Tedy v rodině. Potom jsem měl taky obrovské štěstí na mé profesorky klavíru. Ať už to byla do mých devatenácti let paní Žofie Fierlová nebo poté na ostravské konzervatoři paní Milada Šlachtová. Také mí první kapelníci, kteří mě uvedli do profesionálního hudebního života byli a stále jsou velké osobnosti. Ať už to byl Martin Kratochvíl, Luboš Andršt, nebo Peter Lipa.

Které ze svých opusů se podle vás setkaly s největší diváckou či posluchačskou odezvou?
Na to vám asi nebudu umět přesně odpovědět. To byste se měl zeptat nejspíš těch diváků. Podle statistických čísel asi muzikál na ledě Mrazík, který zhlédl na jeden million diváků, a prodalo se kolem stopadásáti tisíc CD. Ohlasy s nejintenzívnějšími pocity ale byly na druhý muzikál na ledě Romeo a Julie. Vedle toho dnes a denně hraji v jazzových klubech, kde mi bezprostřední reakce posluchačů připadají jako, přeneseně řečeno, podávání “živé vody”. Svého času jsem byl vnímán jako ten, který složil a nahrál znělku k televiznímu pořadu Neváhej a toč!

A které máte vy osobně nejraději?
To je jako byste se rodičů reptal, které dítě má nejraději.
Hodně ale napoví repertoárový list mých kapel Boris Band Combination, TUTU nebo Rhythm Desperados. Také mám velmi osobní vztah k již zmíněnému muzikálu Romeo a Julie.

CELÝ ROZHOVOR POSKYTNUTÝ EXLUZIVNĚ PRO MORAVSKOSLEZSKÝ DENÍK NAJDETE UŽ V ZÍTŘEJŠÍM VYDÁNÍ SPOLEČNĚ S DALŠÍMI PRAVIDELNÝMI RUBRIKAMI.