Industrial Gallery v Zahradní ulici v Ostravě uvede v úterý v 18 hodin první samostatnou výstavu v České republice talentované slovenské autorky Lucie Tallové s názvem My Tears Have Turned To Snow! (Mé slzy se proměnily ve sníh).

Výstava představí výběr autorčiných děl z posledních dvou let, které tvoří symbolické přemostění malířských sérií. V starší prezentované sérii s názvem Schwarzer Regen (Černý déšť, 2011 až 2012), kterou autorka začala tvořit během rezidenčního pobytu ve Vídni, dominuje temná barevnost a opakující se motiv černých kapek.

Dekorativní stopa v obrazech odkazuje k ženskému světu a černé kapky, rozpité v akvarelu, připomínají roztečenou řasenku a oční linky. „Zvolila jsem téma nočního deště a dešťových kapek jako symbol osobní narace s různými konotacemi. Mnohovrstevná interpretace děl může představovat citlivou atmosféru jezerní krajiny, která je zobrazena na plátně, pláč, ale i koloběh v přírodě. Černá kapka jako neustále přetrvávající vzpomínky a asociace, hledání ideálních forem a odpovědí…," charakterizuje svoji výstavu velmi citlivá autorka.

Její nejnovější obrazy mají charakter vyprázdněných scenerií, v nichž mléčná mlha pohlcuje architektonické dominanty. Patrná je jemná ztišená barevnost maleb, doplněná ornamenty, evokuje atmosféru nehybné krajiny, kterou přikryl bílý sníh.

Pro tvorbu Lucie Tallové jsou příznačné ornamentální struktury a obrazce, vytvořené autorskou technikou aplikování vyšívaných a háčkovaných textilií na plochu plátna.

Výstavu zahájí v úterý v 18 hodin kurátorka Silvia Čúzyová.

Minivizitka

LUCIA TALLOVÁ (1985)
je absolventka malířského ateliéru profesora Ivana Csudaie na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Má na svém kontě několik domácích a zahraničních skupinových výstav, získala ocenění Strabag Artaward International.