Stejně jako vloni namíchali pořadatelé pestrý programový koktejl zahrnující rock, folk, bluegrass, reggae a další hudební žánry. Vystoupí mimo jiné Lenka Filipová, Buty, Nebe, Švihadlo, Vladivojna La Chia, Šajtar či Hop Trop a řada dalších kapel. „Koncerty pojedou na dvou pódiÍch, které byly již na prvním ročníku, vzhledem k hornickému areálu, symbolicky nazvány Hajcman stejdž a Štajger stejdž," přiblížil starosta obvodu Ostrava-Michálkovice Martin Juroška s tím, že součástí festivalu bude také bohatá nabídka občerstvení, takže je možné se v ten den zbavit povinnosti vařit doma.

Vstupenky jsou v předprodeji za 180 korun, respektive 140 korun pro studenty a seniory. Na místě pak za 250 korun. Děti do 150 centimetrů mají v doprovodu dospělé osoby vstup zdarma. Vstupenky jsou v předprodeji k dostání na internetových stránkách www.michalfest.cz nebo na pobočkách Ostravského informačního servisu.

Soutěž pro čtenáře:

O dva lístky na michálkovický hudební festival MichalFestTy získá prvních pět čtenářů, kteří do půlnoci neděle 15. května správně odpoví na soutěžní otázku: 

Na kterém pódiu vystoupí Buty a Lenka Filipová?

Své odpovědi zasílejte na e-mailovou adresu: jakub.malcharek@denik.cz