Hrají pozoruhodné skladby, které umožňují širokému publiku objevit neuvěřitelné bohatství saxofonové rodiny.

„Členové souboru jsou vybíráni v konkurzech po celé Evropě a muzicírují téměř na všechny druhy saxofonu – ať už jde o sopraninový, sopránový, tenorový, altový či basový a dokazují, že jde zahrát právě na tento hudební nástroj rozmanité hudební styly,“ říká umělecký vedoucí tohoto seskupení Cezarius Gadzina z Polska.

Soubor vznikl před dvěma lety a ještě téhož roku vzniklo jejich první cédéčko, nazvané Reed Action, které bylo natočeno v bruselském studiu Toots ve spolupráci s belgickou národní rozhlasovou stanicí KLARA. Jsou v něm zastoupeni hudebníci z Rakouska, Polska, Francie, Belgie, Itálie, Slovinska, Holandska a dalších zemí.

Bohužel zatím v něm nepůsobí žádný zástupce České republiky.

Třeba se dočkáme. „První a jediný koncert u nás se uskuteční ve čtvrtek v 19 hodin v koncertním sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě. Jsem rád, že v programu, který bude velmi pestrý, uslyší posluchači skladby speciálně napsané pro tento výjimečný soubor pěticí mladých skladatelů z Polska, Bulharska, Belgie a Německa.

A jsem rád, že festival Janáčkův máj může být pořadatelem tohoto úžasného vystoupení skvělého mladého souboru, který si získal po celé Evropě už velkou řadu příznivců,“ míní Jaromír Javůrek, ředitel Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj.

Vstupenky jsou k dostání v obvyklých předprodejích.