Ostravská klubová scéna má několik stálic, mezi které jistě můžeme řadit hudební klub Marley na Černé louce. Je v něm však několik věcí, které v jiném klubu nenajdete.

Například pět místností v bývalých prostorách klubu Permoník hned pod Marleyem, které kapely mohou využívat jako zkušebny. Vlastní skatepark, kde se každoročně konají ostravské skateboardingové závody, a v neposlední řadě obrovskou kapacitu, která je jako stvořená pro koncerty a taneční soutěže.

Začínající kapely se mohly realizovat na hudebních kláních Rockmatch a Rockaréna Líheň, které dávají jasně najevo, že nejen elektronická hudba, reggae a hip-hop otřásají útrobami klubu.

Trochu složitější situaci kolem amatérských kapel a koncertních dnů osvětlil provozovatel Tomáš Veselý: „Ostravské publikum je složité, protože tady chybí týdenní kulturní život a my můžeme jen závidět Praze jejich početnost a kosmopolitnost. Navíc tady hodně krade kultuře Stodolní. Proto si nemůžeme dovolit nechat vystupovat neznámé kapely. Vždycky mezi nimi musí být alespoň jedna známější sestava, která večer potáhne. Snažíme se dělat akce tak, aby lidé za to, co si zaplatí, dostali maximum.“

Klub nabízí širokou a pestrou škálu hudebních žánrů, kulturních akcí a špičkového zvuku a osvětlení a je dost pravděpodobné, že po jednom večeru v hudebním klubu Marley zapomenete na nějakou Stodolní a budete se tady každý pátek vracet pro další dávku pohodové hudby.

Zajímavosti o hudebním klubu

*Během sedmileté historie klubu bylo několik tradičních dnů, kdy se pořádaly tematické poslechy. Ať už to byly drum n`bass čtvrtky nebo hip-hopové poslechovky s lokálními dýdžeji. Ze všech kvůli malé týdenní návštěvnosti sešlo, ale na novou sezonu chystají provozovatelé řadu úterních koncertů.

*Klub spolupracuje s Ostravskou univerzitou a jednou v měsíci se přes týden konají studentské akce. Jednou z tradic je například vítání prváků nebo zahraničních studentů z programu Erasmus.

*V roce 2009 proběhla první velká rekonstrukce od založení klubu. Bylo opraveno pódium, zrenovovány toalety, nová rampa na světla a v neposlední řadě také postavení a otevření druhého „chillout“ patra (anglický slangový výraz pro relax).
Hudební klub Marley

Adresa:
Černá louka, Moravská Ostrava

Internetové stránky: marley.ov-kluby.net/

Rok založení: 2004

Kapacita: zhruba 550 lidí

Preferované žánry: reggae, ska, hip-hop, drum n`bass, dubstep, punk

Koncertní dny: pátek, sobota

Průměrné vstupné: 100 korun

Průměrný věk návštěvníků: 18 let a více

Provozovatel: Tomáš Veselý

JAKUB MALCHÁREK