Uvede ji činohra Národního divadla moravskoslezského (NDM) v české premiéře ve čtvrtek večer ve zkušebně Divadla Antonína Dvořáka.

Prostřednictvím monologů dva herci František Večeřa a David Viktora střídavě přímo oslovují publikum a předstupují před něj s výpověďmi o aktuálních, provokativních a neotřelých tématech. Touto inscenací se NDM současně loučí se scénou označovanou jako zkušebna.

„Bogosianovy monology jsou plné emocí. Jsou to emoce roztodivných postav širokého společenského

a sociálního původu, od hormony překypujícího newyorského floutka, vyprávějícího svoji šílenou historku s bitkou ve fastfoodu, honičkou v autech a dalšími událostmi za hranou zákona, po solidně vypadajícího právníka z předměstí, přihlouple vyprávějícího o svém splněném životním snu, což se však ukáže jen jako prázdné žvanění bez pointy,“ uvedl dramaturg Adam Gold.

Inscenaci plnou nekorektního humoru, ryzí divadelnosti a upřímných emocí v překladu Pavla Dominika režijně nastudoval Janusz Klimsza, výtvarníkem scény a kostýmů je David Bazika. Hrají David Viktora a František Večeřa.

Touto inscenací končí současně sedmnáctiletá éra zkušebny Divadla Antonína Dvořáka pro veřejnost. Vznikla jako přínos nové přístavby Divadla Antonína Dvořáka dokončené na konci roku 2000.

Štafetu zkušebny pomyslně přebere po rekonstrukci Divadla Jiřího Myrona nový komorní prostor Divadlo „12“.