Beckett v Konci hry vytvořil postapokalyptický obraz zdevastovaného světa, ve kterém dožívají poslední lidé. Ideální prostředí pro to, pokládat si otázky o smyslu a plánu lidské existence. A nebyla by to Aréna, kdyby i do takové situace nedokázala dostat také dávku hořkého humoru. Inscenaci režíruje umělecký šéf divadla Ivan Krejčí.

„Inscenací, kterou měla minulá sezona končit, budeme paradoxně novou sezonu začínat. Zdá se nám to nanejvýš příhodné pro zavirovaný svět, ve kterém nevíme dne, ani hodiny, natož začátku a konce,“ říká dramaturg Arény Tomáš Vůjtek.

Ilustrační foto.
Tvůrčí psaní, dějiny, německý film. Knihovna v Ostravě chystá nové kurzy

Pro Ivana uměleckého šéfa Ivana Krejčího to není první setkání s touto hrou. „Na Konci hry jsem pracoval už v roce 1997 jako asistent v inscenačním týmu režiséra Josefa Janíka. Tenkrát hráli Nagga a Nell Michal Čapka a Ivana Uhlířová. V naší inscenaci tvoří tento krásný pár starých milenců Stanislav Šárský s Danou Fialkovou,“ říká Ivan Krejčí.

V rolích Hamma a Clova uvidíme Marka Cisovského a Vojtěcha Lipinu. Pro herce Stanislava Šárského je to první hostování v Komorní scéně Aréna.

V prvním představení nové sezony uvidí diváci Marka Cisovského a Vojtěcha Lipinu. Snímek je z červnové zkoušky.Zdroj: Roman Polášek

Premiéra představení je v sobotu 5. září, reprízy jsou v pondělí 7. září a ve čtvrtek 10. září, ve středu 30. září a v pondělí 12. října 2020.