Letní shakespearovské slavnosti představí od 18. července Shakespearovy nejpovedenější hry a nejzářivější hvězdy divadelní scény v celkem 21 hracích večerech. Diváci se mohou těšit na několik novinek. Tou první bude ostravské nastudování jedné z nejkouzelnějších Shakespearových komedií Sen noci svatojánské, tentokráte v režii Adély Laštovkové Stodolové.

Na jeviště tak opět přichází příběh opětované i neopětované lásky, planoucí i vyhaslé touhy, žárlivosti a zloby, ale také, a možná především, břitké ironie a zlomyslnosti.

Novinkou pražské produkce je diváky dlouho očekávaná premiéra inscenace Macbeth. V režii Jakuba Krofty se v hlavní roli představí Marek Němec, jeho choť si zahraje Lenka Krobotová. Neukojitelná touha po moci, která způsobí katastrofu, provází hlavního hrdinu na jeho posledním ďábelském tažení.

Další premiérou bude ojedinělý projekt Koncert pro Mr. Shakespeara, kde hudební stránka dramatika ožije ve výběru nejúspěšnějších shakespearovských písniček hudebního skladatele, textaře a producenta Daniela Fikejze. V doprovodu Kapely osamělých srdcí Williama Shakespeara diváci uvidí a uslyší Jitku Čvančarovou, Kateřinu Pechovou, Richarda Tesaříka, Miroslava Etzlera, Vendulu Příhodovou a další.

Shakespearovské slavnosti přinesou samozřejmě i řadu repríz třeba komedie Bouře, Hamlet, Zimní pohádka či veselohra Zkrocení zlé ženy.

Vstupenky jsou již v předprodeji na www.shakespearova.cz a v síti Ticketmaster.