Autor ho zkomponoval na motivy básnické sbírky Thomase Stearnse Eliota s názvem Praktická kniha o šikovných kočkách. A o čem Kočky jsou?

„Každý rok se koná kočičí setkání, na němž si kočky ze široka daleka sdělují svoje osudy a životní příběhy. Společně s velekocourem Starobylem Vznešeným pak rozhodnou, která z nich dostane šanci druhého života. Mozaika jejich příběhů, zpracovaná scénicky, pěvecky a s náročnou choreografií, to je přesně ta magie, která diváky na Kočkách na celém světě fascinuje,“ uvedla režisérka ostravské inscenace Gabriela Petráková. Eliotův text přebásnil do češtiny Michael Prostějovský.

SKVĚLÉ OBSAZENÍ

Muzikál má hvězdné protagonisty. V jedné z hlavních rolí Grizabelly alternují nositelky Ceny Thálie Hana Fialová a Katarína Hasprová. Další kočičí dámy vytvořily například Andrea Gabrišová / Markéta Procházková (Demetra), Veronika Prášil Gidová / Kristýna Štarhová (Bombalerína) či Kateřina Marie Fialová / Marianna Polyáková (Dželína).

Fotogalerie: Kočky v Ostravě

Kocoury hrají, zpívají a tančí například Tomáš Novotný s Jánem Slezákem nebo Tomáš Savka. Orchestr diriguje Marek Prášil. Scénu vytvořil David Bazika, kostýmy Ľudmila Várossová. Dril zažili i herečtí protagonisté s choreografem Pavlem Strouhalem. Další inscenace Koček je na programu už pozítří, v níž se představí alternující protagonisté.