Festival Colours of Ostrava chce potěšit své příznivce novým projektem Solo Colours Concerts, v jehož rámci se na čtyřech vystoupeních v moravskoslezské metropoli představí excelentní umělci. Patří k nim norská skupina Jaga Jazzist, která účinkuje prvního listopadu v dolnovítkovickém Gongu společně s Janáčkovou filharmonií Ostrava.

Jape.

Slavná irská písničkářka Lisa Hannigan a její krajan Richie Egan, známý spíše pod pseudonymem Jape, koncertují v klubu Cooltour 28. listopadu. O den později se v Gongu představí držitel několika nominací na cenu Grammy a fenomén současné soulové hudby Gregory Porter.

Program Solo Colours Concerts se uzavře 5. prosince vánočním koncertem London Community Gospel Choir, který během svého čtyřicetiletého působení doprovázel mnoho hvězd včetně George Michaela či Madonny. Ten se uskuteční také v Gongu.

Pohodová atmosféra

„Rozhodli jsme se uspořádat tyto čtyři výjimečné koncerty samostatně, protože i když jsme měli možnost některé interprety na Colours 

Celá akce probíhá ve spolupráci se sdružením Dolní oblast Vítkovice. „Gong je unikátní stavba, a proto hledáme také unikátní projekty. Každý ze tří koncertů, který u nás v rámci Solo Colours Concerts proběhne, je příležitost k jeho návštěvě diváky z celé republiky," komentoval chystané hudební události Petr Koudela, výkonný ředitel sdružení Dolní oblast Vítkovice.of Ostrava vidět, zvláštní koncert nabízí si je ještě lépe vychutnat," uvedla Zlata Holušová, ředitelka festivalu Colours of Ostrava.

„Vystoupení Lisy Hannigan se s ohledem na jeho intimní charakter uskuteční v komornějším prostředí klubu Cooltour, kdy oba účinkující vystoupí pouze za doprovodu akustických kytar," dodala Zlata Holušová. Současně ale nevyloučila, že při velkém zájmu obecenstva by se koncert přeložil do větších prostor.

Předprodej začíná ve čtvrtek

Vstupenky na každý koncert zvlášť budou v prodeji za jednotnou cenu 590 a 690 korun. Pro držitele průkazu ZTP/P je vstupné poloviční. Předprodej vstupenek bude zahájen dnes a je možné je zakoupit prostřednictvím internetu v e-Shopu Colours of Ostrava http//eshop.colours.cz. Osobně pak v prodejně Orientál v Ostravě- Zábřehu a v Gongu v Dolních Vítkovicích.

Jaga Jazzist.