Ten se uskuteční od 9. do 11. června v Ostravě-Porubě.

„Letos se návštěvníci festivalu mohou těšit na řadu zahraničních umělců a několik interiérových představení světového formátu. Tři z nich se odehrají na nové hlavní scéně v cirkusovém šapitó, které vyroste přímo na porubské Hlavní třídě, a skvěle tak doplní cirkusovou atmosféru festivalu," uvedl Václav Pokorný, umělecký ředitel festivalu Cirkulum.

Podle jeho slov patří mezi největší hvězdy festivalu německé uskupení Gogol & Mäx. „Diváci budou moci sledovat, co nastane, když se dva profesionální filharmonici rozhodnou propojit hudbu s akrobacií a humorem. Soubor tohoto formátu je absolutní špičkou ve svém oboru a jeho show patří mezi představení, která v České republice není možné běžně zhlédnout," prozradil Václav Pokorný.

„Finská dvojice Kate& Pasi předvádí neskutečnou párovou akrobacii a švýcarské Duo Comic Casa, to jsou zase bravurní žongléři, akrobati a hlavně komedianti, kteří se svými čísly baví publikum celého světa již řadu let," doplnil Pokorný.

ZÁBAVA PRO DĚTI

Českou premiéru bude mít na festivalu představení Younak neboli Cirkus Jánošík, které je originálním zpracováním klasického díla snoubícího nový cirkus, divadlo, folklor a vrcholovou akrobacii. „Younak a Gogol & Mäx jsou představení natolik náročná na technické zajištění či na prostor, že se nám na scénu Šapitó jednoduše nevejdou," vysvětlil důvod vzniku druhé interiérové scény Ondřej Hajko, hlavní koordinátor festivalu.

Festival nezapomíná ani na nejmenší návštěvníky. Pro ně má připravenou dětskou scénu ČEZ Family Park, kde se mohou děti i s dospělým doprovodem těšit na interaktivní školu nového cirkusu, relax zónu, výtvarné dílny a spoustu zajímavých představení, která jsou určena zejména dětem a celým rodinám.

Všechna interiérová představení festivalu Cirkulum se odehrají s podtitulem „česká premiéra". Vstupenky na ně lze zakoupit výhradně na webových stránkách festivalu www.cirkulum.cz či v pokladně Informačního centra Poruba na Hlavní třídě. Představení pod širým nebem jsou pro veřejnost zdarma.

Více informací k programu lze najít na www.cirkulum.cz.