V uplynulých čtyřech letech se jméno Štěpána Kozuba objevovalo napříč českou kulturní scénou téměř denně. Poslední měsíc loňského roku však byl pro komika zátěžovým. Společně s písničkářem Jiřím Krhutem vystoupil s jejich koncertem v Ostravar aréně a v polovině prosince komik otevřel první ostravský comedy club BUMBUM Comedy.

Během středy ale přišlo z comedy clubu oznámení o rušení pěti lednových představení s názvem „Drž hubu!“, ve kterých Kozub vystupoval společně s Robinem Ferrem. „Milí fanoušci, s těžkým srdcem vás musíme informovat, že jsme museli z vážných zdravotních důvodů zrušit pět lednových představení. Brzy vypíšeme termíny náhradní, o kterých vás budeme informovat mailem,“ znělo v příspěvku na Facebooku.

Tragická událost na ulici A. Gavlase v městské části Ostrava-Dubina, 3. ledna 2024
Tragická událost v Ostravě. Žena vypadla z okna panelového domu

Po pár hodinách přišlo už i vyjádření přímo od Štěpána Kozuba. „Vážení přátelé, nepíše se mi to úplně nejlépe, ale na nějaký čas se s Vámi budu muset rozloučit jak zde na sociálních sítích, tak na živých vystoupeních. Zdraví je důležitější a já se bohužel dostal na hranu. Léčím se. Není to snadné. Pracuji na tom a věřím, že se brzy opět uvidíme buď v divadle, v clubu nebo kdekoli jinde. Děkuji vám za pochopení,“ napsal fanouškům během středečního večera na svůj instagramový profil.

Štěpán Kozub na svém Instagramu oznámil fanouškům pauzu s vystupováním, 3. ledna 2024.Štěpán Kozub na svém Instagramu oznámil fanouškům pauzu s vystupováním, 3. ledna 2024.Zdroj: instagram Š. Kozuba

S podrobnějšími informacemi k jeho zdravotnímu stavu přišla hercova manažerka Dominika Kašovská. „Vzhledem k velkému pracovnímu vytížení a dlouhodobým zažívacím a respiračním potížím se Štěpánovi před několika dny v pozdních nočních hodinách přitížilo natolik, že mu musela být poskytnuta lékařská pomoc,“ uvedla pro Blesk.cz.

Setkání odborářů s medii před podnikem Liberty Ostrava , 27. listopadu 2023, Ostrava.
Liberty chce férovou cenu energií, Tameh dlužnou částku. A zaměstnanci sedí doma

Ke svému zdravotnímu stavu se Kozub vyjádřil i v prosincovém dílu podcastu U Kulatého stolu. „Když toho dělám hodně, vždycky to zdravotně odskáču. Práce je ale pro mě důležitá. Naplňuje mě a ničí zároveň. Je to začarovaný kruh,“ řekl Kozub. Zmínil i problémy se spánkem, které dle jeho slov přijdou, když komik není v psychické pohodě.

Zdroj: Markéta Faustová