Klub Hudební bazar byl odjakživa rejdištěm kvalitních, ale také alternativních koncertů alternativních interpretů. Ne každý vždy pochopil ostravskou undergroundovou klubovou scénu, avšak nyní má každý možnost pokusit se o to i z prostředí svých pracoven u počítače. 29. dubna proběhne live stream dua Alan Grezl & Palo Nowak, kteří vystoupí s programem Flamenco v mnoha podobách. 13. května pak zahraje frýdecko-místecký folk-punkový písničkář Jakub Tichý s průřezem své tvorby.

Vzhledem k současnému epidemiologickému vývoji a postupnému uvolňování mimořádných opatření se Galerie výtvarného umění Ostrava (GVUO) rozhodla otevřít pro veřejnost Dům umění v Jurečkově ulici v úterý 26. května 2020.
Ostravská galerie otevře na konci května dvěma výstavami

Alan Grezl je hudebníkem, který se rád nechává inspirovat španělskou hudbou - flamenkovou kytarou a experimentuje i s jinými nástroji jako je např. arménský duduk či arabská loutna. Palo Nowak zase vychází z prostředí afrických rytmů, pravidelně jezdí do zemí Afriky, kde studuje místní tradiční lidovou hudbu a kulturu. Jejich netypické pojetí flamenka obohaceného o exotické a atmosferické prvky jistě zaujme nejednoho milovníka etnomuzikologické praxe.

Zdroj: Youtube

Písničkář Jakub Tichý, který je také básníkem, publicistou, principálem Statického divadla a ředitelem ostravské Komorní scény Aréna, tvoří dvanáct let dle jeho slov „divnou hudbu s divnými lidmi“. A vlastně má pravdu. Pro posluchače, který se na jeho vystoupení objeví náhodou, je jeho explicitní projev spíše šokem, navzdory chytrým a promyšleným, leč na život ironií narážejícím textům.

Zdroj: Youtube

Byť na oba koncerty budete pravděpodobně potřebovat určitou míru tolerance a hudební vhled do etnické muziky nebo folkového crust punku, s trochou štěstí vás zaujme hudba obou interpretů, pokud se rozhodnete dát šanci alternativě, o které byla řeč na začátku.

Oba koncerty začínají ve 20.30 hodin.

Klub Parník
Klub Parník zveřejnil náhradní termíny některých koncertů