Aby Tatra přilákala na oslavy vyrobení automobilu Präsident co největší dav, nachystala pro návštěvníky doslova slavnostní menu. Městem projedou účastníci Rallye Vídeň – Brno – Kopřivnice, kteří zakončí jízdu hodinu před polednem na polygonu. Tam se také uskuteční hlavní část oslav.
V jejím rámci se mimo jiné představí Jana Kirschner, Miro Žbirka, Věra Špinarová a vše vyvrcholí ve 20 hodin koncertem skupiny Kabát a ohňostrojem.
 
O možných problémech, hlavně v dopravě, vědí i na kopřivnické radnici. „Jsme na to připraveni,“ uvedl zástupce velitele Městské policie v Kopřivnici Zdeněk Šostek s tím, že od sobotního rána bude posílena denní služba hlídek.
 
„Tatra ale nevznesla žádné požadavky na parkování v ulicích města,“ upozornil a dodal, že neočekává zvýšený nárůst kriminality. „Máme nějaké zkušenosti s tuningovými srazy. Předpokládám, že ti lidé přijedou, budou na polygonu a zase odjedou. Kromě dopravy by se proto oslavy neměly města nijak zvlášť dotknout,“ naznačil. Šostek přiznal, že komplikací by mohli být vykrádači aut.
 
„A to tak, že se zaměří na zaparkované vozy v ulicích.“ Podle informací Deníku nechala automobilka natisknout na 35 tisíc vstupenek. Největší počet, přibližně 15 tisíc, dostali či si odkoupili zaměstnanci holdingu. Zbytek lístků v hodnotě 60 korun dala Tatra do prodeje hlavně prostřednictvím prodejních míst Ticket Art.
 
„My jsme dostali devět tisíc kusů, šest a půl tisíce vstupenek je již prodaných,“ hlásila včera dopoledne pracovnice pražského oddělení rezervace vstupenek.