Do Ostravy v první polovině léta zavítá legendární britská skupina The Cure, miláček ostravského publika francouzská zpěvačka Zaz , ale také neméně zajímavá zahraniční hudební esa, jako jsou Florence + The Machine, Tom Walker, Calypso Rose, Rosalia, a mnoho dalších.

Osmnáctý ročník ostravského festivalu se koná 17. až 20. července 2019 již tradičně v areálu Dolních Vítkovic.

Největším splněným snem letošních Colours, jak sami pořadatelé přiznali, bude vystoupení legendární britské skupiny The Cure.

„Snažili jsme se o ně dlouhých deset let, je to určitě kapela, kterou bylo v historii festivalu nejnáročnější do Ostravy dostat,“ uvedla Zlata Holušová, ředitelka festivalu Colours of Ostrava.

Hudební seskupení, jehož frontman Robert Smith slaví tento měsíc šedesátiny, bylo nedávno uvedeno do Rokenrolové síně slávy.

OSTRAVSKÉ ZASTOUPENÍ

Vedle řady světových hvězd dostaly v programu prostor také populární skupiny, které jsou silně svázané s Ostravskem. To platí jak o kapele Kryštof se zpěvákem Richardem Krajčem, tak o zdejších patriotech hudebním seskupení s názvem Buty.

MELTINGPOT

Již počtvrté se uskuteční v rámci Colours of Ostrava mezinárodní diskusní fórum Meltingpot, kde na osmi scénách vystoupí na 150 osobností z oblastí vědy, kultury, politiky. Budou mezi nimi například kontroverzní vědec a charismatický umělec Joe Davis, novinářské legendy CNN Ingrid Formánek a Jim Glancy, výtvarník a tvůrce animovaných filmů Petr Sís a mnozí další. Ústředním tématem letošního Meltingpotu je výročí úmrtí Leonarda da Vinci.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník