Do letošního druhého ročníku se přihlásilo pět souborů, které budou bojovat o postup do 17. ročníku celostátní přehlídky studentských a mladých divadel Mladá scéna v Ústí nad Orlicí, a také do 58. ročníku prestižní celostátní přehlídky experimentujícího divadla v Písku, Šrámkův Písek. O postupujícím bude rozhodovat odborná porota.

Přehlídka začne v pátek 12. dubna v 17 hodin v hudebním klubu Rock Hill v Ostravě-Hulvákách a zahájí ji kapela Karpatská drůbež. Od 18 hodin vystoupí Statické divadlo s nesoutěžní hrou Zánicky. První večer uzavřou od 18.45 hodin místní alternativní folková kapela Živa a ostravský hudebník Jiří Neduha s kapelou Zpocený Voko.

V sobotu 13. dubna se přehlídka přesune do DK Akord v Zábřehu, kde bude probíhat soutěžní část. 0d 11 hodin vystoupí umělecký soubor Bílá holubice s pohybovou a taneční hrou Dva světy, ve 12.30 hodin přijde na řadu divadelní soubor Tajfun s dramatem Služky, od 14.30 hodin vystoupí spolek Naděje pro všechny s představením Mafiáni, to jsou páni, od 15.50 hodin bude možné zhlédnout opavský divadelní soubor Dramkrou se satirou Hele Andreji!, a jako poslední vystoupí od 17.15 hodin Statické divadlo s novou autorskou hrou Párek.

V průběhu přehlídky bude k vidění výstava prací, jež vznikly v kreativní dílně Svépomocné společnosti Mlýnek. Od jejích členů si budou moci zájemci zakoupit malé občerstvení, přičemž výtěžek půjde na činnost spolku. Přehlídku zakončí afterparty, která se bude konat od 21 hodin v Rock Hill music clubu, kde vystoupí kytarista Pavel Kohn a umělecké duo Kujóni.

Celodenní vstupenka bude stát 300 korun. Na jednotlivá představení bude vstupné 70 korun. Studenti, senioři a osoby se ZTP s doprovodem budou mít vstup zdarma.