Zatímco v minulých letech se kvítky na podporu lidí s onkologickým onemocněním prodávaly přímo v ulicích měst, letos Ostrava přistoupila k akci trochu jinak. Dobrovolníci se soustředí zejména do prostor OC Forum Nová Karolina a blízkého okolí, kde budou po celý den studenti a dobrovolníci nabízet známé žluté kytičky – tentokrát se stužkou meruňkové barvy, což je symbol rakoviny plic – za minimální cenu 20 korun.

Na všechny dárce pak čeká nezvyklý dárek, kterým bude odpoledne s tancem. „Mistr Evropy, pan Jakub Mazůch se svou partnerkou letošní ročník Dance for People věnuje právě tomuto dni, vybere písničku, naučí nás všechny jednoduché kroky, všichni si tak můžeme společně zatančit, klidně ve všech patrech obchodního centra,“ zve na akci za organizátory letošní sbírky Zdeňka Hyvnarová z OVAHELP, což je centrum na pomoc onkologicky nemocným lidem. Akce se bude konat od 13 hodin. Všechny podrobnosti o programu najdete na www.ovahelp.cz.

Program
13 hodin - Pěvecký sbor Muzika při ZŠ J. Valčíka z Ostravy- Poruby
14 hodin - zatančí žáci ZŠ J. Valčíka cvičící v TJ Sokol Pustkovec
14.30 hodin - Známé hlasy, imitátor Petr Stebnický s moderátorkou Vlaďkou Dohnalovou
15 až 15.30 hodin - Divadlo Improvizace Odvaz
16 až 16.20 hodin - Bubenická show Kuby Kupčíka a Kubabandu
17 hodin - hlavní program: Tanečníci Jakub Mazůch s Michaelou Gatěkovou (MG Dance), několikanásobní mistři ČR, mistři Evropy i světa v salse, vítězové Světových tanečních her v karibských tancích na Tchajwanu, vystoupí s choreografií Dance for People pro rok 2019.
18 hodin - Dixík BosoBos – DixiTotok

Celé odpoledne budou studenti dětem malovat veselé obrázky na obličej. Pro děti je připraveno také malování obrázků nebo tvarování z hlíny.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník