KDY: v pátek 27. září od 17 do 22 hodin
KDE: Ostrava
ZA KOLIK: zdarma

„Planetu nevnímáme jako geologický objekt, ale jako místo k životu. Je důležité si uvědomit, že zatímco my ji ke svému životu potřebujeme, ona nás vůbec ne,“ říká k letošnímu tématu Jarmila Černá z Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.

Na návštěvníky čekají exkurze do laboratoří, setkání s vědci, workshopy, vědecké show a pokusy, přednášky, besedy, komentované prohlídky. Zájemci se seznámí s fungováním výzkumných týmů i nejnovějšími poznatky vědy. Jako každoročně je i letos program pro návštěvníky zdarma. Seznam všech míst, kde se Noc vědců 2019 koná, najdou lidé na novém webu www.nocvedcu.cz.

V Moravskoslezském kraji se akce bude konat v Ostravě a v Opavě. Program je opravdu nabitý, takže si udělejte čas a pročtěte si nabídku na webových stránkách akce. Vsadíte-li na náhodu, pak je jedno, do které instituce v době od 17 do 22 hodin zavítáte. Vždy se tam bude něco konat.

Národním koordinátorem akce je společný tým Ostravské univerzity a Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.

Na jakých místech v Ostravě se letos Noc vědců bude konat?

Ostravská univerzita: Přírodovědecká fakulta na Slezské Ostravě, Lékařská fakulta v areálu v Zábřehu a Fakulta sociálních studií na Českobratrské ulici (zde bude zastoupena také Pedagogická fakulta, Filozofická fakulta a Fakulta umění)
VŠB-TUO: Aula VŠB-TUO, IT4Inovation národní počítačové centrum, Planetárium Ostrava, Fakulta bezpečnostního inženýrství
• Moravskoslezská vědecká knihovna
• Dolní oblast Vítkovice