Jak byste tento opus charakterizoval?
Album Tisíc a jedna noc je mé nové autorské album. Jak už jeho samotný název napovídá, je inspirované legendární knihou národních příběhů ze Středního východu. Kniha se mi stala inspirací zejména kvůli své zajímavé literární struktuře a formě, respektive nekonečnému množství možností, jak vnímat příběh.

V sobotu 26. června 2021pokračoval druhým dnem v Ostravě Festival v ulicích.
VIDEO: Davy lidí zamířily do centra Ostravy. Město ožilo Festivalem v ulicích

Můžete být konkrétnější?
Myslím si, že tuto mnohovrstevnatost lze najít také v písních, které vypovídají reálně o světě, v němž žijeme, ale současně odráží svět příběhů, labyrintů, lásky a magičnosti. Najdeme zde zasněžené Beskydy, které splývají s dunami písečné pouště nebo džiny prchající z lahví otevřených šampusů či tak trochu jiného Amora. Stejně jako slavná kniha je i album směsicí nejrůznějších stylů od popu až téměř po art rock. Spojovacím prvkem je v tomto případě můj hlas, který provází posluchače tímto tajemným světem, podobně jako Šeherezáda v knižní předloze.

Kdo se na realizaci cédéčka podílel?
Deska obsahuje melodie zazpívané za doprovodu skvělých muzikantů mé doprovodné skupiny MACH.  Jsou zde i lyrické písně, balady i energické songy plné života, k nimž jsem složil hudbu a texty. Album obsahuje čtrnáct písní, věřím, že vše dobře dopadne a deska vyjde v předpokládaném termínu, tedy v září letošního roku. A pokud jde o konkrétní jména muzikantů, tak jsou to Vlastimil Šmída, Patrik Benek, Mario Šeparovič, Marek Dufek, Jeny Krompolc. Vedle zpěvu jsem si také stačil zahrát ještě na kytary, klarinet, saxofon, flétnu a syntezátory. K prvnímu singlu Amor byl natočen videoklip a píseň již zabodovala v hitparádě Česká dvanáctka Českého rozhlasu Dvojka, kdy se po dvanáct týdnů držela v hitparádě a získala tak ocenění Zlatá česká dvanáctka. V současné době už je hotov klip ke druhé písní Beskydy v mlze.

 Martin Chodúr s manželkou Ivonou a synem Martínkem.
Martin Chodúr: Doma je nám všem třem zkrátka dobře. Nesmírně si toho vážím

Předpokládám, že k albu Tisíc a jedna noc se připravuje také turné…
Ano, pokud situace dovolí, bude album doprovázeno koncertním turné, které nyní zajišťujeme. Takže se už také všichni na novou desku i turné moc těšíme…