Stejně jako ve zmíněných případech se kulisami pro známé filmové tóny stane aula Gong v Dolních Vítkovicích. Tentokrát Janáčkova filharmonie Ostrava (JFO) odehraje v polovině března poslední koncert letošní sezóny z Cyklu G, ve kterém propojuje symfonickou hudbu s jinými žánry a prostor dostávají původní autorské projekty.

„Hudbu se snažíme uchopit vždy novým způsobem a tím posluchačům připravit jedinečný zážitek. V této sezóně se už jednalo o spojení s Cirk La Putyka, Tata Bojs, vzpomínku na Davida Stypku a teď to budou hudební melodie z hollywoodských trháků,“ uvedla mluvčí JFO Andrea Vojkovská.

Gongem se rozezní hudba například z Dne nezávislosti, Schindlerova seznamu, Titaniku, Avatara, Star Wars a dalších známých filmových počinů. „Dbali jsme především na to, aby to byly kusy, které v našich sezónách ještě nezazněly, a také, aby to byly skladby, u kterých opravdu vynikne symfonický orchestr ve své plné kráse,“ okomentoval výběr skladeb ředitel JFO Jan Žemla.

Orchestr Janáčkovy filharmonie je představí v úterý 14. a ve středu 15. března od 18 hodin pod taktovkou japonského dirigenta Chuheie Iwasakiho. „Spolupracujeme s ním pravidelně, je to šéfdirigent plzeňské filharmonie – je nejen vynikajícím dirigentem, ale také odborníkem na filmovou hudbu a i on se podílel na dramaturgii programu tohoto koncertu, což nám usnadnilo práci,“ dodal Jan Žemla.

Moderátorem obou večerů bude Lukáš Ščurek a součástí hudebního programu bude také Koncertní sbor Permoník se svými sbormistryněmi Martinou Juríkovou a Karinou Grimovou. Na pódiu vystoupí celkem 107 účinkujících, vstupenky jsou k dostání na webu jfo.cz nebo v Janáček pointu vedle centra Pant.