„Barvičky" tak budou mít možnost přivítat tvůrce nestárnoucích hitů, který hudbou vystavěnou na pevných základech rocku, funku, soulu a rhythm and blues oslovuje miliony fanoušků již po několik dekád. Během Lennyho vystoupení v Dolních Vítkovicích zazní 19. července skladby z nové desky Blue Electric Light, jejíž vydání je ohlášeno na březen příštího roku.

Lenny Kravitz a jeho letošní klip

Zdroj: Youtube

„Jsem nesmírně šťastná, protože se nám při skládání programu opravdu daří! Hudební nabídka pro rok 2024 reprezentuje nebývale široké spektrum žánrů v podání nesporně kvalitních interpretů. V programu máme několik letošních nominantů na Grammy i další ceny a teď také globální legendu rockové a funky muziky Lennyho Kravitze. O jeho vystoupení jsme usilovali v minulosti již několikrát a letos to konečně vyšlo,“ komentovala ohlášení další vystupující hvězdy ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Rekordní nominant

Lenny Kravitz je nominantem i držitelem dlouhé řady ocenění, mezi nimiž se zvláště vyjímá Grammy za mužský rockový vokální výkon, kterou v letech 1999 až 2002 získal čtyřikrát za sebou, čímž vytvořil dosud nepřekonaný rekord.

Rockeři Queens of the Stone Age budou patřit k dalším magnetům Colours of Ostrava 2024.
Kalifornští rockeři Queens of the Stone Age rozburácí Colours of Ostrava

Slušný úspěch, a to především v Evropě, mu přineslo hned jeho první funkrockově laděné album Let Love Rule z roku 1989, na kterém si nahrál většinu nástrojů sám. Po vydání tohoto debutu začal Lenny dostávat nabídky vystupovat jako předskokan na koncertech takových hvězd jako Tom Petty, Bob Dylan a David Bowie.

Počínaje druhým, a to hned dvojplatinovým albem Mama Said najel Lenny Kravitz na ďábelskou hvězdnou dráhu, z níž od té doby nevystoupil. Hit střídal hit, kterých bylo tolik, že když devátou dekádu završil kompilační deskou Greatest Hits, prodalo se jí přes jedenáct milionů kusů a výběr se stal jedním z nejúspěšnějších alb té doby. 

Další jména v sestavě programu

Organizátoři zveřejnili také nová jména příštího ročníku. Na festival se po 18 letech vrací newyorská punková legenda Gogol Bordello, dále byla ohlášena afrobeatová kapela Bixiga 70 z Brazílie a galicijská diva Mercedes Peón.

Sam Smith
Sam Smith v Ostravě. Colours of Ostrava hlásí první hvězdy 2024, podívejte se

Z Austrálie dorazí raper Genesis Owusu, z Polska duet Kwiat Jabłoni a z Glasgow skladatel a zpěvák se syrovým hlasem Murdo Mitchell.

V roce 2024 dále vystoupí již dříve ohlášení Sam Smith, rocková legenda Queens of the Stone Age, britský producent a zpěvák James Blake, multiinstrumentalista Dennis Lloyd či texaské trio Khruangbin.

Další dosud ohlášená jména jsou: britská multiinstrumentalistka, skladatelka a zpěvačka Bat for Lashes / s umělou inteligencí experimentující zpěvačka Sevdaliza / německá elektronická legenda Tangerine Dream / japonský buddhistický mnich Yogetsu Akasaka / holandská kapela Son Mieux / německé trio Klangphonic.