| Video: Youtube

„Hlavní postavou je obyčejná holka jménem Adél, která se i přes všechna současná omezení dokáže veselou a hravou formou dostat ke svému jedinému cíli, a tím je svatba. Vybíhá z domova, hledá si kapelu, svědky a protančí se až k samotnému online obřadu přes telefon,“ popisuje příběh klipu autor písně Tomáš Pastrňák.

Celým videoklipem, který vznikal pod režijním dohledem Tomáše Krejčího a tvůrčího kolektivu z WildCat Films, provází tanečnice Kateřina Kertisová. 

DÁREK KAMARÁDCE

Adél je po singlu Lodička další vlaštovkou z Pastrňákova připravovaného třetího alba. Píseň původně vznikla jako svatební dar. „Skládali jsme se tehdy na dárek kamarádce, která se vdávala. Já měl zrovna v hlavě jednu melodii a napadlo mě, že bych k ní jen dopsal text a spojil ji s touto svatební příležitostí. Píseň jsem nahrál a na cédéčku předal nevěstě,“ vzpomíná Pastrňák.

Na píseň se zapomnělo, až se k ní náhodou dostal Pastrňákův spoluhráč HerrDZ, který ji navrhl „oživit“. Společně s bubeníkem a perkusionistou Vladimírem „Sully“ Sivčem odjeli do studia Randal Factory ve slovenské Seredi, kde současnou verzi písně Adél nahráli.

Nahrávku pak smíchal Boris Carloff v pražském studiu Soundevice. Finální zvuková podoba písně byla dotvořena ve Spojených státech u masteringové legendy Vlada Mellera, který má na svém kontě taková jména jako Pink Floyd, Michael Jackson, Beyoncé, Michael Bublé a další.