V letošním roce rozšířili knihovníci Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě nabídku také o kluby pro rodiče s dětmi. Čeká na ně Veselá věda, která představí „skorovědecké“ pokusy z chemie, fyziky a biologie. „Posláním Veselé vědy je rozvoj dětí, jejich přirozené zvídavosti a talentů a mezigenerační trávení volného času. Je vhodná pro rodiče či prarodiče s dítětem na 1. stupni ZŠ,“ sdělila Kamila Konvičková, která je garantem této volnočasové, zábavné i vzdělávací aktivity. 

Dům kultury města Ostravy připravili nové divadelní abonmá pro děti od tří let. Jmenovat se bude Kašpárek.
Kašpárek – nové divadelní předplatné pro děti v Ostravě

Další novinkou je klub Číselkovo – kouzelná matematika. Je vhodný pro zvídavé děti od 5. třídy ZŠ. Účelem je ukázat, že matematiku lze učit jinak – zábavně a dokonce i s příběhem. Tyto kluby budou probíhat jednou měsíčně a děti se svými blízkými mohou navštívit před jejich zahájením ukázkovou hodinu.

„Pro aktivní seniory pořádá knihovna Virtuální Univerzitu třetího věku, která nabízí témata České dějiny a jejich souvislosti 2 a Umění rané renesance v Itálii. Další letošní novinkou je kurz trénování paměti pro studium cizích jazyků, kde v pěti lekcích představí trenérky paměti mnoho tipů a mnemotechnických pomůcek, takže učení bude poté zaručeně probíhat efektivně a s radostí,“ doplnila mluvčí knihovny Marcela Stehlíková.

Kapacita jednotlivých aktivit je omezena, podrobnosti jsou na webových stránkách knihovny www.svkos.cz. V tištěné podobě jsou k dispozici v jejím sídle v levém křídle Nové radnice na Prokešově náměstí 9 v Moravské Ostravě. Přihlášky lze podávat do 15. září 2020 nebo do naplnění kapacity.

Lidé se sešli na demonstraci NE diktatuře roušek!, kterou uspořádala iniciativa Myšlením ke svobodě, 31. srpna 2020 v Ostravě na Masarykově náměstí.
OBRAZEM: Ne rouškám v Ostravě! A též vládě, komunistům, estébákům...