Peter Lipa, velká osobnost slovenské jazzové scény - zpěvák, skladatel, producent a hudebník, sice pětasedmdesát měl už 30. května, ale ta pravá oslava se konala v sobotu v Pjetka Music Clubu.

Svým narozeninovým koncertem zahájil 13. ročník mezinárodního jazzového festivalu Jazz Open Ostrava, který probíhá do 8. června na nádvoří Slezskoostravského hradu, v Pjetka Music Clubu a v klubu Parník.

Peter Lipa. Ilustrační foto.
Peter Lipa oslaví 75. narozeniny v Ostravě

Úžasná vitalita

„Je to neuvěřitelné, jak oslavenec exceloval, což ocenila až po střechu zaplněná Pjetka. Znovu jsem si během koncertu uvědomil, že Peter Lipa naprosto nestárne ve svém hudebním projevu. Jeho hlas zní stejně perfektně jako před pětatřiceti lety. A ve svém - Peter Lipa Bandu - má skvělé muzikanty včetně svého syna Petera, altsaxofonistu Radovana Tarišku, Michala Šimka a Michala Fedora, který ale v sobotu nehrál. Zato zde byl neméně skvělý bubeník Dávid Hodek. No, fantazie, co více mám dodat,“ sdělil nám známý ostravský skladatel, klávesista, hudební aranžér Boris Urbánek a producent festivalu Jazz Open Ostrava.

Do Síně slávy

„Peter Lipa je vůbec prvním umělcem, který bude uveden do Síně slávy festivalu Jazz Open Ostrava. Je to pro mě jasná volba, protože právě on je žijící legendou československé jazzové scény,“ dodal Boris Urbánek, kterého pojí s Lipou pevné přátelství.

„Hrávali jsme spolu v letech 1986 až 1992 a dodnes na to rád vzpomínám. Peter Lipa patří už řadu let k nejlepším jazzovým zpěvákům u nás. Vydal nespočet alb, spolupracoval snad se všemi důležitými osobnostmi československé jazzové scény,“ uvedl Boris Urbánek.

Krajský sokolský slet.
OBRAZEM: Víkend v Ostravě patřil sokolům. Měli zde krajský slet
Finále soutěže Česká Miss 2018 v Gongu.  Na snímku vítězky- zleva druhá Jana Šišková, první Lea Šteflíčková, a třetí Tereza Křivánková.
OBRAZEM: Finále České Miss 2018 v Ostravě aneb přehlídka dívčí krásy v Gongu

Hlavní program Jazz Open
8. června od 19.00: Slezskoostravský hrad. Vystupují: Berenika Kohoutová & Emnil Viklický, Dalibor Mráz, Federico Malamana, Marius Pop, Electro Deluxe. Vstupné: 250/290 korun.
Další účinkující: Dvojkoncert The ABS, The JazzCake (6. června od 19.00 - hudební klub Pjetka, 100/150 korun), Ivan Mládek & Banjo Band (7. června od 20.00 – klub Parník, 290 korun).

Více na www.jazzostrava.com

Ivan Mládek
Ivan Mládek ozdobí jazzový festival v Ostravě