Okouzlila nejenom porotu svým hebkým lyrickým hlasem, ale také veřejnost, když z více než 1,2 milionu SMS hlasů získala třiapadesát procent.

„Prožívám pozitivní šok. Ještě tomu nemohu uvěřit. Vždyť konkurence byla tak obrovská. Připadal jsem si jako ve snách,“ svěřil se nám Patriciin otec Martin Janeček, v současné době kontrabasista Janáčkovy filharmonie Ostrava. Pochází ze Slovenska, stejně jako maminka vítězky, která pracuje v administrativě na jedné z ostravských škol. V moravskoslezské metropoli žijí Janečkovi už téměř dvanáct let.

„Patricia je velmi milé, slušné a půvabné děvče. Je kamarádská, pomáhá druhým a je skromná. Vždy, když začne zpívat, tak se celá rozzáří a vypadá velmi šťastně. Má obrovský talent. Už čtvrtým rokem navštěvuje naše Operní studio při Národním divadle moravskoslezském. A dostává už menší sólové role a vystupuje na jevišti ostravské opery. Účinkovala už například v operách Carmen, Werther či Kouzelná flétna, a koncem tohoto týdne – v neděli – se představí v Pohádkách pro děti ve foyeru Divadla Antonína Dvořáka,“ říká Lenka Živocká, vedoucí Operního studia NDM, kterou prvenství Patricie v Talentmanii velmi potěšilo.

Stejnou radost měl i její manžel – operní pěvec Jiří Halama – k němuž chodí na hodiny zpěvu.

„V budoucnu by se chtěla dcera přirozeně stát operní pěvkyní,“ stačil nám sdělit ještě její otec.

„Mnozí žáci naší školy šli v neděli večer hodně pozdě spát. Nebylo divu. Patricii jsme moc fandili. Je to opravdu milá dívka, která navštěvuje sedmou třídu a je mezi spolužáky moc oblíbená. Tichá, nijak na sebe neupozorňuje, a přitom už tolik umí,“ nadšeně nám sdělila Ivana Breginová, zástupkyně ředitele Základní školy F. Formana v Ostravě-–Hrabůvce na Dubině.

Patricia Janečková se narodila před dvanácti lety v Německu, má slovenské rodiče, ale už několik let se prezentuje svým uměním v Ostravě.