Moderátorem v Ostravě je Vojtěch Šenkýř, který se vedle moderování věnuje hlavně zpívání.

Vojto, můžete se čtenářům Deníku představit trochu blíže?

Zúčastnil jsem se soutěže Česko Slovenská SuperStar 2013. Věnuji se také moderování, reklamě a módním přehlídkám. V dětství jsem navštěvoval Základní uměleckou školu Bohuslava Martinů, kde jsem se učil zpívat, hrát na klavír a dechové nástroje. Po soutěži v roce 2013 jsem se věnoval performancím v diskotékových klubech s Jarem Slávikem. Prozatímním vrcholem bylo pro mě vystoupení s uznávanou mladičkou megastar Innou z Rumunska. V současné době účinkuji převážně na různých soutěžích krásy, módních přehlídkách, ale také se rád účastním charitativních projektů, kde mohu pomáhat zpěvem, moderováním.

V rámci Kabelkového veletrhu Deníku se stáváte už téměř jeho kmenovým moderátorem. Jaký je váš vztah k módě a jaké se vám líbí kabelky, které nosí ženy a dívky v současně době?

Záludná to otázka. Módu se snažím sledovat, ale můžu říci, že jsem býval extravagantnější. Co se týká kabelek, upřednostňuji asi spíš decentnost.

Jste mladý člověk, který se asi dlouho nepohybuje v českém showbyznysu, ale jak se do něho vžíváte, čeho byste chtěl v životě dosáhnout?

Ano, dva až tři roky se pohybuji i mezi českými stálicemi, takže mi „vžívání" problém nedělá. Asi bych řekl, že přímo cíl nemám, ale vždy se rád zlepšuji a pracuji na své kariéře. Uvidíme, co přijde.

Čím jste původní profesí, anebo ještě studujete?

Absolvoval jsem střední školu obor hotelnictví a poté začal zpívat. Vydrželo mi to dodnes, takže snad ani o původní profesi mluvit nemůžeme.

Vaše nejbližší plány v oblasti showbyznysu?

Chystám další singl a do budoucna svou desku. Tak uvidíme, kdy to bude.

Nyní jste nově patronem nadačního fondu Šťastná hvězda, co to obnáší?

Ano, jsem, a přijal jsem to velmi rád. Měl jsem dost času si prověřit, jak nadační fond Šťastná hvězda funguje, a oslovilo mě, že pomoc je cílena konkrétním osobám. Mé patronství snad obnáší pomoc nadaci, vystupuji také na akcích pořádaných právě nadačním fondem. Ale nejsem sám. Patrony jsou zpěváci Heidi Janků, Petr Bende a další.